Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Święto Gminy Niemce 2019 – relacja z...

Aktualności

Święto Gminy Niemce 2019 – relacja z obchodów

Święto Gminy Niemce 2019 – relacja z obchodów

27.06.2019

W dniach 15 – 16 czerwca 2019 r. mieszkańcy naszej gminy kolejny raz świętowali przynależność do społeczności Gminy Niemce. Tegoroczne obchody Święta Gminy Niemce trwały dwa dni. Ze względów technicznych rozgrywki Turnieju Dzikich Drużyn o Puchar Wójta Gminy Niemce odbyły się w sobotę 15 czerwca 2019 r.

Pierwszym punktem programu Święta był wspomniany już Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Wójta Gminy Niemce w piłce nożnej, którego rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10.00 w sobotę 15.06.2019 r. na boisku Orlik przy ul. Różanej w Niemcach. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn, w tym jedna z Ukrainy – piłkarze z zaprzyjaźnionej Gminy Sokolniki. Po zaciętych meczach, rozegranych w morderczym upale, pierwsze miejsce, a co za tym idzie Puchar Wójta zdobyła drużyna Hapacze z Niemiec. Drugie miejsce na podium zajęli piłkarze z Ukrainy, czyli Sokół Sokolniki, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna z tajemniczą nazwą Wybrzeże klatki schodowej. Podczas rozgrywek, wśród kibiców pojawiła się także oficjalna delegacja z Gminy Sokolniki, która przyjechała dopingować swoich reprezentantów.

Jednak główne obchody Święta Gminy Niemce odbyły się w niedzielę, 16 czerwca 2019 r. Rozpoczęła je o godz. 9.30 uroczysta msza św. w intencji mieszkańców naszej gminy, odprawiona przez ks. proboszcza Mirosława Skałbana w kościele pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Niemcach.

O godzinie 12.00, już po raz szósty spod szkoły w Ciecierzynie wyruszył ,,Rajd Rowerowy Wójta Gminy Niemce”, którego uczestnicy po pokonaniu ok. 14 km dotarli do Niemiec. Na mecie Rajdu zostały zorganizowane konkursy dla rowerzystów w dwóch kategoriach 10 – 13 lat i 14+, w których głównymi nagrodami były dwa rowery.

Impreza plenerowa na placu przy boisku Orlik w Niemcach, rozpoczęła się krótkim wystąpieniem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. Następnie ppłk Adam Lipert w asyście mjr. Mirosława Błażejczyka Złotym Medalem Zasłużonych dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego odznaczył: Wójta Krzysztofa Urbasia, Sekretarza Gminy Iwonę Pulińską, Skarbnika Gminy Anetę Chałupczak, Kierownika Refaratu Organizacyjnego Iwonę Prażmo, Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawkę, Wiceprzewodniczących Rady Beatę Zgierską i Kamila Raraka oraz Radnych Piotra Pankowskiego, Sławomira Mroczka i Władysława Maszkowskiego.

Po uroczystej dekoracji głos na scenie zabrali Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, Radna Powiatu Lubelskiego Sylwia Pisarek-Piotrowska oraz Zastępca Wójta Gminy Wólka Paweł Gospodarek.

W części artystycznej na początku sceną zawładnęły dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach, które wspaniałymi piosenkami i tańcami wywołały uśmiechy i radość na twarzach licznie zgromadzonej publiczności. Tuż po ich występie Wójt wręczył nagrody zwycięzcom konkursów zorganizowanych dla uczestników Rajdu Rowerowego, a także w towarzystwie swojego zastępcy Henryka Smolarza przekazał wartościowe nagrody rzeczowe laureatom Loterii Promocyjnej pn. „Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki”. Tuż po laureatach Loterii na scenie pojawili się przedstawiciele zwycięskich drużyn z Turnieju Dzikich Drużyn, rozgrywanego w sobotę, aby z rąk Wójta odebrać puchary.

W dalszej części artystycznej Święta przed nasza publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkół podstawowych Gminy Niemce, Kapela spod Lublina, Gminna Orkiestra Dęta działająca Przy Szkole Podstawowej w Niemcach, Chór Męski bas Canto z solistką Emilią Zgierską oraz Studio Tańca Nowoczesnego RYTHM-X.

Kulminacją obchodów święta naszej gminy były wieczorne występy zaproszonych gwiazd. Koncerty zespołów Extasy i Top Girls zapełniły cały plac przy ul. Różanej bawiącą się do zmroku publicznością.

Święto Gminy Niemce 2019 przeszło do historii, a my zapraszamy na kolejne już za rok.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90