Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wuefiści z ZSP Niemce najlepsi w...

Aktualności

Wuefiści z ZSP Niemce najlepsi w Powiecie!

Wuefiści z ZSP Niemce najlepsi w Powiecie!

12.06.2019

Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Lublinie z okazji 20-lecia Powiatu Lubelskiego i Dnia Samorządu Terytorialnego, która miała miejsce 31 maja 2019 r., wręczone zostały nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i wybitne osiągnięcia w działalności sportowej.

W gronie 11 nagrodzonych za wybitne osiągnięcia w działalności sportowej znaleźli się wuefiści z ZSP Niemce, panowie Wojciech Kowalski i Ryszard Sosnowski.

Wojciech Kowalski jest trenerem sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2018 r. jego podopieczny - Kamil Miąc zdobył 3 medale: brązowy w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, a także srebrny i złoty w Pucharach Polski.

Ryszard Sosnowski to założyciel i prezes Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce z sekcją podnoszenia ciężarów. Od lat rozwija zamiłowania młodzieży do sportu, daje im możliwość spędzania wolnego czasu  i wiarę w sukces na miarę medali Mistrzostw Polski. Sukcesy i pasję pana Sosnowskiego docenił pan Witold Bańka - Minister Sportu, przyznając mu w 2016 r. Brązową Odznakę „ Za Zasługi dla Sportu”.

W gronie przybyłych  trenerów nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymał pan Zbigniew Cękała, trener sekcji podnoszenia ciężarów GULKS Niemce, którego podopieczna - Patrycja Powroźnik - w roku 2018 zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów.
           

Patrycja Powroźnik jest zawodniczką sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce oraz członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Jest srebrną medalistką w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe do lat 17, które odbyły się 10 maja 2018 r. w Zamościu i srebrną medalistką w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w dniach 28.06-01.07.2018 r. w Piekarach Śląskich.

 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90