Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI III Letnie Spotkania z Tradycją

Aktualności

III Letnie Spotkania z Tradycją

III Letnie Spotkania z Tradycją

07.06.2019

W niedzielę 2 czerwca 2019 r. na terenie Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów w Niemcach odbyły się Letnie Spotkania z Tradycją. To już trzecia edycja tego święta skierowana do mieszkańców gminy Niemce, zwłaszcza miłośników muzyki ludowej.

Na samym początku Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś i Dyrektor GOK-u Bożena Stępień wygłosili przemówienie, wyrażając wdzięczność obecnym za przybycie.  

Celem spotkań jest szeroko rozumiane krzewienie i pielęgnowanie polskiej kultury i folkloru. Na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowało 11 zespołów: "Jarzębinki" z Trzcińca, Zespół Śpiewaczy pod kierunkiem Romana Zunia w składzie : Kazimiera Błaśkiewicz, Gabriela Popek, Irena Piskorek, Stanisław Hetman, "Polesianki" z Ostrowa Lubelskiego, "Kaznowianki " z Kaznowa, "Górczanki" z Górki Lubartowskiej, "Zabielanki" z Zabiela, "Dysowiacy" z Dysa, Kapela " Czerwona Róża" z Szastarki, Kapela "Kalina-Folk" z Polichny, "Ciecierzyn " z Ciecierzyna. W finale zagrała ‘’Kapela Spod Lublina”, przy której rozpoczęły się tańce. Przegląd nie miał charakteru konkursowego, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy wręczone przez Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach.

Wśród wiekowych drzew i przy wspaniałej pogodzie przybyli goście mogli nacieszyć oczy feerią barw tradycyjnych strojów i wysłuchać szerokiej gamy pieśni i utworów folklorystycznych.

Występom grup towarzyszyły inne atrakcje, tj. grillowanie, dmuchawce i animacje dla dzieci.

Spotkanie było świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90