Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Harcerki i harcerze na Gminnej...

Aktualności

Harcerki i harcerze na Gminnej Strzelnicy Osówka - fotorelacja

Harcerki i harcerze na Gminnej Strzelnicy Osówka - fotorelacja

03.06.2019

W dniach 24-25 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Krasieninie odbył się biwak Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej pod hasłem „Śladami lubelskich ćwieków”. W spotkaniu wzięło udział 53 harcerzy i zuchów. Harcerze z 43 Drużyny Harcerskiej „Parasol” z Bełżyc oraz 35 Drużyny Harcerskiej „Ognik” z Krzczonowa przybyli do nas na zaproszenie 35 Drużyny Harcerskiej „Niebieskooka” z Krasienina.

Myślą przewodnią spotkania było przybliżenie uczniom historii oddziału Kajetana Cieszkowskiego – Ćwieka, który walczył w Powstaniu Styczniowym oraz budowanie odpowiedzialności za przyszłe losy Ojczyzny ze szczególnym uwzględnienie wkładu harcerzy w obronę granic.

Podczas wspólnych warsztatów harcerze uczyli się mówić o potrzebie zaangażowania na rzecz Ojczyzny o metodach włączania się w kształtowanie jej dzisiaj i jutro. Wspólnie bawili się, a po nocy niósł się harcerski śpiew.

Spotkanie miało charakter bardzo praktyczny dzięki współpracy z Gminnym Towarzystwem Strzeleckim „Jastrząb”. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach zapoznających ich z zasadami postępowania z bronią palną. Poznali i zastosowali zasady BHP przebywania na strzelnicy, mieli okazję poznać różne modele broni długiej i krótkiej. Największą jednak radość wzbudziła możliwość samodzielnego oddania strzału z KBKS. Każdy uczestnik posiadający zgodę rodziców pod indywidualnym nadzorem instruktora GTS oddał 5 strzałów, a następnie sprawdzał swą celności. Okazało się, że wśród harcerzy, a zwłaszcza harcerek jest wiele strzeleckich talentów. Za tę niecodzienną, nieodpłatną możliwość zdobycia nowych doświadczeń uczestnicy bardzo serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi za udostępnienie obiektu oraz Prezesowi Grzegorzowi Brzozowskiemu i wszystkim instruktorom GTS Jastrząb. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę w doskonaleniu umiejętności młodzieży.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90