Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI IV Przedszkolny Turniej o Puchar...

Aktualności

IV Przedszkolny Turniej o Puchar Kubusia Puchatka

IV Przedszkolny Turniej o Puchar Kubusia Puchatka

24.05.2019

17 maja 2019 r. w ZPO w Dysie odbył się IV Przedszkolny Turniej o Puchar Kubusia Puchatka pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. Do udziału w turnieju zostały zaproszone dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Niemce.

W rywalizacji wzięło udział 18 dzieci z 6 placówek: ZPO w Ciecierzynie, Oddział Przedszkolny w Rudce Kozłowieckiej, Oddział Przedszkolny w Jakubowicach Konińskich, Oddział Przedszkolny w Krasieninie, ZPO w Dysie z oddziałem zamiejscowym w Nasutowie.

Całą uroczystość rozpoczęła oficjalnie Pani Dyrektor ZPO w Dysie Jolanta Sołtys.

Dzieci, aby zacząć zabawę musiały dotrzeć do Stumilowego Lasu pokonując wysoką trawę, zarośla, kałuże, stertę liści, rzekę oraz most. Rozgrzewka pomogła naszym najmłodszym w konkurencjach, które przygotowała i poprowadziła Pani Anna Kłaczkiewicz. Przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem naśladowały Tygryska, pomogły Królikowi posegregować marchewki, w Stumilowym Lesie rozpoznały przyjaciół, w trosce o Kubusia zrealizowały plan Prosiaczka oraz odnalazły ogon Kłapouchego.

Zastępca Wójta Gminy Niemce – Henryk Smolarz, wraz z gospodynią tutejszej placówki Dyrektor Jolantą Sołtys oraz Przewodniczącym Rady Gminy Niemce – Markiem Podstawką i Radną - Justyną  Porzak wręczyli wszystkim  uczestnikom puchary, dyplomy i  nagrody.

Organizacja turnieju możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli:

  • Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś
  • GoDan Strefa Uśmiechu - SKENDE SHOPPING z siedzibą w IKEA
  • Rada Rodziców przy Przedszkolu w Dysie

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim dzieciom, nauczycielom i przybyłym gościom za uczestnictwo w turnieju.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90