Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI III Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie

Aktualności

III Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie

III Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie

24.05.2019

W niedzielę, 19 maja 2019 r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Dziuchowie po raz trzeci odbył się festyn rodzinny pt. "Święto Kwitnących Sadów”.

I w tym roku mieszkańcy gminy nie zawiedli, gdyż impreza mogła poszczycić się imponującą frekwencją. Teren festynu zapełnił się wesołą, barwną gromadą mieszkańców Dziuchowa i pobliskich miejscowości.

Tegoroczna edycja święta różniła się od poprzednich tym, że podczas imprezy miało miejsce symboliczne otwarcie budynku Zielonej Szkoły. Gruntownie wyremontowany obiekt został poświęcony przez księdza proboszcza parafii w Bystrzycy- Krzysztofa Marzyckiego, natomiast ksiądz proboszcz parafii w Niemcach- Mirosław Skałban, poprowadził modlitwę. Wstęgę przecinali: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Henryk Smolarz, Sekretarz Gminy Iwona Pulińska, Radny Piotr Pankowski, sołtys Dziuchowa Edward Klępka, dwójka dzieci i wyżej wymienieni księża.  

Program oferowanych atrakcji był przebogaty: w ramach występów artystycznych na scenie wystąpiła młodzież z ZPO w Ciecierzynie i grupa „Raduj się”, działająca przy Stowarzyszeniu im. I. Kosmowskiej w Krasieninie, dając popis swoich umiejętności wokalnych oraz zespoły ludowe „Dysowiacy” i „Ciecierzyn”, które przedstawiły publiczności tradycyjne pieśni i tańce. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz iluzji w wykonaniu magika Arkadiusza Amona Wiatrowskiego, który zdobył sympatię zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Po pokazach dzieci mogły wziąć udział w warsztatach iluzjonistycznych.

Dla uczestników przygotowano dodatkowe rozrywki: dzieci mogły skorzystać z placu zabaw i dmuchanych zamków, nie mogło również zabraknąć stoisk z zabawkami, watą cukrową i popcornem. Wszyscy mogli spróbować przygotowanych specjalnie dla nich potraw: grillowanego mięsa, grochówki oraz ciast przygotowanych przez gminne Wiejskie Koła Gospodyń. Degustacja ciast była połączona z Konkursem Kulinarnym na najlepsze wypieki. Po rozstrzygnięciu konkursu wszystkim Paniom wręczono pamiątkowe dyplomy.

Po sukcesie trzeciej edycji Święta Kwitnących Sadów, nie pozostaje nic innego jak zaprosić Państwa na przyszłoroczną, czwartą z kolei uroczystość w Dziuchowie.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90