Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI VII Gminny Turniej Rycerski Klas 5 „O...

Aktualności

VII Gminny Turniej Rycerski Klas 5 „O Miecz Grunwaldzki”

VII Gminny Turniej Rycerski Klas 5 „O Miecz Grunwaldzki”

22.05.2019

15 maja 2019 r. już po raz siódmy odbył się Gminny Turniej Rycerski Klas 5 w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach . Do zmagań przystąpiło 6 Drużyn Rycerskich reprezentujących szkoły podstawowe gminy Niemce. Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia młodzi miłośnicy średniowiecza rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i zadaniach naukowych. W przerwach zaś mogli posilić się owocami, napojami i słodyczami.

Turniej rozpoczął się w obecności Zastępcy Wójta Gminy Niemce Henryka Solarza, który skierował miłe słowa pod adresem uczestników i organizatorów. W podobnym tonie wypowiadał się także gospodarz imprezy, dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemcach Jerzy Wójcik. Obecni byli również nauczyciele i dyrektorzy szkół z terenu gminy.

W holu zapoznać się można było z listą sponsorów, którzy w tym roku wsparli Turniej. Wśród nich prym wiedli Wójt Gminy Niemce oraz Firma Chemiczna „Stanchem” z Niemiec i „IFTER” z Woli Niemieckiej.

Nad przebiegiem zawodów czuwało jury, w którego składzie znalazły się panie: Renata Antoszek – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach, Katarzyna Rodak – reprezentująca GOK w Niemcach i Izabela Korzeniowska ze Stowarzyszenia Chorągiew Rycerska Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego herbu Suchekomnaty. Jurorki po obejrzeniu prezentacji oraz wysłuchaniu odpowiedzi i ocenieniu konkurencji sportowych, przyznały sprawiedliwie punkty wszystkim występującym. Okazało się, że zwycięzcą tegorocznej edycji została Dryżyna Rycerska z Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie przed rycerzami z Ciecierzyna i Jakubowic Konińskich.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody w postaci słodyczy oraz elektronicznych gadżetów do urządzeń mobilnych i akcesoriów komputerowych. Pierwsze trzy miejsca premiowane były ponadto pucharami dla Drużyn, a nagrodę główną stanowiła grawerowana wierna replika miecza grunwaldzkiego z ozdobnym tablo.

Gratulujemy młodym rycerzom i bardzo cieszymy się, że Turniej Rycerski z roku na rok gromadzi coraz więcej młodzieży z naszych szkół i stale podnosi swój poziom.

A oto pełna lista sponsorów, którzy już od kilku lat hojnie wspierają Turniej Rycerski Klas 5:

  • Wójt Gminy Niemce w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Niemce”
  • Skład Opału „CARBO”, Spółka Jawna w Niemcach
  • Panie Anna Słupińska i Małgorzata Kupisz, „Kama”, S.C. w Niemcach
  • Państwo Pełkowscy, firma „Vis Bud” S. J. w Niemcach
  • STANCHEM PRZEDSIĘBIORSTWO CHEMICZNE w Niemcach
  • Pan Konrad Strukowski, Auto-Niemce PHU
  • Pan Jerzy Taczalski, IFTER Wola Niemiecka
 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90