Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Niedziela Palmowa w naszych parafiach

Aktualności

Niedziela Palmowa w naszych parafiach

Niedziela Palmowa w naszych parafiach

17.04.2019

Niedziela przed Wielkanocą, nazwana Niedzielą Palmową, kończy Wielki Post i rozpoczyna Wielki Tydzień. Czczona jest tradycyjnie mszą, procesją w Kościele Rzymskokatolickim i poświęceniem palm. Święto, obchodzone już od czasów średniowiecznych, w tym roku wypadło 14 kwietnia.

Tradycyjnie, we wszystkich parafiach z terenu gminy Niemce odbyły się uroczyste procesje. W Dysie wierni wyruszyli spod Klasztoru Karmelitanek Bosych w kierunku kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela. Koło Gospodyń Wiejskich w Dysie i Zespół Ludowy Dysowiacy zrobili własne palmy: kolorowe, fantazyjne, oryginalne, wykonane z suszonych traw, kwiatów, bibuły i innych pomysłowych materiałów. Niektóre z nich przekraczały 3 m długości. Dzieki Stowarzyszeniu im. Ireny Kosmowskiej, równie kolorowa procesja odbyła się także w Krasieninie.

W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową, w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Sebastiana w Krasieninie, Zespół Wesoła Kompania zainscenizował misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez Agatę i Piotra Jońskich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90