Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI XI Gminny Konkurs Mitologiczny...

Aktualności

XI Gminny Konkurs Mitologiczny „Skrzydła są tylko przenośnią”.

XI Gminny Konkurs Mitologiczny „Skrzydła są tylko przenośnią”.

19.03.2019

14 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich odbył się XI Gminny Konkurs Mitologiczny "Skrzydła są tylko przenośnią". Honorowy patronat nad nim objął Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

Do konkursu przystąpiło 16 uczniów reprezentujących cztery szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz drużynowej. W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z pytaniami testowymi, w drugiej zaś musieli rozwiązać mitologiczne zagadki. Zadania wymagały nie tylko znajomości mitologii, ale również twórczego myślenia, umiejętności  analitycznych i współdziałania w zespole. Nieocenioną rolę w przeprowadzeniu całego konkursu odegrały nasze szkolne nimfy, które opiekowały się uczestnikami konkursu, wspomagały prowadzącą i swoimi pięknymi strojami przybliżały klimat greckiej kultury.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Niemce wręczyła laureatom Sekretarz Gminy Iwona Pulińska w towarzystwie Dyrektora placówki Emilii Kowalskiej

Organizatorzy dziękują również Radzie Rodziców za wsparcie przy organizacji imprezy.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

Kategoria indywidualna:

I miejsce – Antonina Polkowska – Szkoła Podstawowa w Niemcach

II miejsce – Krystian Wach – Szkoła Podstawowa w Niemcach

III miejsce – Mateusz Muchajer – Szkoła Podstawowa w Niemcach

Kategoria drużynowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Niemcach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Ciecierzynie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Jakubowicach

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90