Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne Dyktando z języka angielskiego

Aktualności

Gminne Dyktando z języka angielskiego

Gminne Dyktando z języka angielskiego

15.03.2019

W środę 13 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich odbyło się Gminne Dyktando z języka angielskiego dla uczniów klas siódmych. Honorowy patronat nad nim objął Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, który ufundował nagrody. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów reprezentujących pięć szkół podstawowych z naszej gminy.

Tekst dyktanda nie należał do łatwych, był to bowiem zarys biografii Alberta Einsteina. Konkurs wymagał niezwykłej precyzji w odwzorowaniu angielskiej pisowni. Tym bardziej więc cieszy fakt, że uczniowie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Zwycięzcy w pełni zasłużyli na pochwałę.

Dyplomy oraz nagrody wręczały wspólnie: pani Iwona Pulińska - Sekretarz Gminy Niemce oraz pani Emilia Kowalska - Dyrektor SP w Jakubowicach Konińskich.

Bezpośrednio po wręczeniu nagród laureatom uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych z kreatywnego nauczania języka angielskiego. Uczniowie demonstrowali swoim nauczycielom anglistom, jak połączyć ćwiczenia ruchowe z nauką języka obcego w taki sposób, żeby dobrze się przy tym bawić.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce        Oliwia Sidor                           SP Jakubowice
II miejsce        Anna Syta                              SP Niemce
III miejsce       Izabela Cieplak                      SP Krasienin

wyróżnienie    Alicja Gromek                        SP Jakubowice

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, uczestnikom oraz opiekunom. Laureatom zaś gratulujemy sukcesu!

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90