Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI KOMUNIKAT: Szkolenie pododdziałów...

Aktualności

KOMUNIKAT: Szkolenie pododdziałów 2.LBOT na terenie Gminy Niemce

KOMUNIKAT: Szkolenie pododdziałów 2.LBOT na terenie Gminy Niemce

18.01.2019

W najbliższą niedzielę, 20.01.2019 r. w godz. 8.00 - 16.00 żołnierze z pododdziałów 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą realizować szkolenie w rejonie miejscowości Nasutów oraz Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego na terenie Gminy Niemce.

Podczas szkolenia nie będzie wykorzystywana amunicja bojowa i środki pozoracji pola walk tj. amunicja ślepa, środki imitujące wystrzał armatni, oraz granaty dymne.

W trakcie realizacji szkolenia nie wystąpią żadne utrudnienia oraz zagrożenia życia lub zdrowia dla lokalnej ludności. Zajęcia nie będą generować konieczności angażowania środków finansowych ze strony samorządu lokalnego i administracji państwowej.

Dowódca ćwiczącego pododdziału zobowiązany jest do zapewnienia porządku, dyscypliny oraz czystości w miejscach szkolenia. Nie będą stwarzać utrudnień w ruchu lokalnym po drogach gminnych lub innych ciągach komunikacyjnych, chyba, że organizacja zajęć będzie opierać się na infrastrukturze drogowej lub obiektach przy niej umieszczonych.

W przypadku wykorzystywania w ramach szkolenia obiektów infrastruktury będących w posiadaniu właściwych terytorialnie organów administracji rządowej / samorządowej wymagane jest sporządzenie / uzyskanie osobnego porozumienia / zgody. 

Osoby odpowiedzialne za realizację szkolenia: Kpt. Damian Machałek tel: 881 326 426

Fot. do.wp.mil.pl

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90