Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Najzdolniejsi Uczniowie otrzymali...

Aktualności

Najzdolniejsi Uczniowie otrzymali Stypendia Województwa Lubelskiego

Najzdolniejsi Uczniowie otrzymali Stypendia Województwa Lubelskiego

19.12.2018

W dniu 8 grudnia 2018 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących, gimnazjów lub klas gimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019.

W ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego akty nadania stypendium otrzymało 511 uczniów, a wśród nich trzech uczniów z naszych szkół:

Antoni Joński – uczeń klasy III gimnazjalnej w SP im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie. Wszechstronnie uzdolniony, w tym niezwykle utalentowany muzycznie. Średnia ocen powyżej 5,20. Jest wielokrotnym laureatem konkursów artystycznych oraz konkursów sprawdzających wiedzę, m.in. laureatem Konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty: Konkursu Historycznego dla uczniów SP (2016), Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum (2018) , a w bieżącym roku zakwalifikował się do III etapu z historii oraz jako jedyny w Powiecie Lubelskim  - geografii. Ponadto jest laureatem IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Wędrujemy po mapie świata organizowanego przez XXI LO im. Św. S. Kostki w Lublinie (2018), laureatem konkursu „Polska pierwszych Piastów” organizowany przez Prywatne Liceum i Gimnazjum im. Mieszka I w Lublinie oraz zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL – Ach!” organizowanym przez I LO im. ONZ w Biłgoraju

Patryk Wójtowicz – uczeń klasy VIII SP im. bł. bp Władysława Gorala w Ciecierzynie. Uczeń o wysokiej inteligencji w dziedzinie przedmiotów ścisłych, wykazujący się wysoką sprawnością umysłową , zdolną do samodzielnej i efektywnej pracy. Jest wielokrotnym laureatem różnych konkursów matematycznych na poziomie wojewódzkim I ogólnopolskim, m.in. : I miejsce -  Ogólnopolska Olimpiada „Pionier” z matematyki (2018) – w 3 poprzednich latach  - wyróżnienie, finalista III etapu Konkursu Przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty (2018)  - w klasie V i VI finalista etapu okręgowego, a także w Konkursie Matematycznym dla ucz. kl. V i VI SP „Matematyka z Piątką” organizowanym przez Gimnazjum nr 5 w Lublinie zdobył tytuł laureata (2016). Ponadto w 2018 r jako młodszy uczestnik Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. ks. Franciszka Jakóbczyka organizowanego przez XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie osiągnął wynik dobry.

Michał Choina - uczeń klasy VIII a SP im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach. Uczeń mający rozległe zainteresowania, które w polaczeniu z nauką dają spektakularne efekty w postaci sukcesów - uzyskuje wysokie wyniki w nauce. Michał z powodzeniem bierze udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie. W bieżącym roku szkolnym zakwalifikował się do III etapu konkursu przedmiotowego z języka angielskiego oraz do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego –OJAG. W r. szk. 2016/17 został Laureatem konkursu przedmiotowego z języka angielskiego  dla szkół podstawowych organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz zdobył tytuł Mistrza Komputera w VIII Międzywojewódzkim Konkursie Informatycznym dla szkół podstawowych.

Stypendium w kwocie 390 zł miesięcznie będzie wypłacane uczniom do końca czerwca 2019 roku. Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z ich potrzebami naukowymi m.in. udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, wymianach językowych, zakup literatury fachowej, książek, podręczników, wyposażenie własnej pracowni itp.

Stypendystom, ich nauczycielom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów. Uczniom dodatkowo życzymy udanego rozwoju swojej ścieżki zawodowej, radości z realizowania swoich pasji oraz wielu kolejnych sukcesów, za które mocno trzymamy kciuki.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90