Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wspaniałe zakończenie roku dla GULKS...

Aktualności

Wspaniałe zakończenie roku dla GULKS Niemce

12.12.2018

W dniach 8-9 grudnia w hali OSiR w Biłgoraju rozegrany został Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców do lat 17 i 23 w podnoszeniu ciężarów, połączony z finałem rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorek i Juniorów.

Na starcie stanęło ponad 90 zawodniczek i zawodników z 10 klubów sportowych Lubelszczyzny. Nasi sportowcy pod opieką trenera Zbigniewa Cękały odnieśli kolejny wspaniały sukces.

W kategorii wiekowej do lat 17 złote medale zdobyły:

Patrycja Powroźnik z ZS Biłgoraju (wynik 140 kg w kategorii wagowej do 59 kg),

Weronika Lis z ZSP Niemce (wynik 46 kg w kategorii wagowej do 45 kg),

Oliwia Stachorzecka ze Szkoły Podstawowej w Niemcach (wynik 53 kg w kategorii wagowej do 71 kg).

Medal srebrny w kategorii wiekowej do lat 17 wywalczyła Natalia Wypart z ZSP Niemce - wynik 110 kg w kategorii wagowej do 64 kg.

Medal  złoty w kategorii wiekowej do lat 23 zdobyła Lidia Różyk z ZSP Niemce, uzyskując wynik w dwuboju 138 kg w kategorii wagowej 64 kg.

Medale brązowe zdobyli Karolina Targońska i Adam Urban z ZSP Niemce. Karolina, startując w kategorii wiekowej do lat 17 do 59 kg, uzyskała wynik w dwuboju 95 kg. Adam w kategorii wiekowej do lat 17 do 96 kg, uzyskał wynik w dwuboju 174 kg.

Czwarte miejsce w Turnieju uzyskał debiutujący Igor Gąsior ze Szkoły Podstawowej w Niemcach, uzyskując wynik 120 kg w kategorii wagowej +102 kg.