Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI I Polsko-Ukraiński Towarzyski Turniej...

Aktualności

I Polsko-Ukraiński Towarzyski Turniej Szachowy

I Polsko-Ukraiński Towarzyski Turniej Szachowy

27.11.2018

W środę 21 listopada 2018 r. odbył się I Polsko-Ukraiński Towarzyski Turniej Szachowy zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Jakubowicach Konińskich. Udział w nim wzięło 22 zawodników - 11 z gminy Sokolniki na Ukrainie i 11 ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach.

Celem turnieju była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży, propagowanie i umacnianie zdrowych zasad współzawodnictwa w zakresie edukacji sportowej oraz budzenie wśród dzieci potrzeby systematycznej ”pracy nad sobą”. Organizatorom zależało na ożywieniu współpracy między środowiskami szkolnymi naszych zaprzyjaźnionych gmin, a także na tym, by nieformalna edukacja poprzez sport prowadziła do wszechstronnego rozwoju osobowości uczniów, kształtowania umiejętności logicznego myślenia i budzenia zainteresowania grami strategicznymi.

Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych:  7 – 9 i 10 – 13 lat. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim, w którym gracze zmierzyli się ze sobą  w siedmiu rundach. Reprezentanci Ukrainy okazali się lepsi od naszych i to w ich ręce powędrowały nagrody i puchary ufundowane przez Wójta Gminy Niemce.

Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, pierwsze lody szybko zostały przełamane. Owocem tej jakże udanej integracji było zaproszenie dzieci ze szkoły w Jakubowicach do uczestnictwa w  szkółce szachowej we  Lwowie  oraz decyzja o organizacji następnych zawodów szachowych między szkołami.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90