Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Na terenie naszej gminy powstaje...

Aktualności

Na terenie naszej gminy powstaje fabryka!

Na terenie naszej gminy powstaje fabryka!

26.11.2018

Producent oświetlenia zewnętrznego m.in. do Forda, Jaguara/Land Rovera, Skody, Bentleya i Volkswagena w przyszłym roku otworzy zakład produkcyjny na terenie naszej gminy.

Firma Varroc Lifting Systems jest jednym z największych dostawców oświetlenia zewnętrznego do pojazdów.  Dostarcza systemy oświetlenia dla największych światowych producentów samochodów, m.in.  Forda, Jaguara/Land Rovera, Skody, Bentleya, Fiata, Volkswagena a także Tesli.  Fabryka w Niemcach będzie pierwszym zakładem produkcyjnym tej firmy w Polsce.

Bardzo się cieszymy, ze firma Varroc Lifting Systems przyjęła propozycję zlokalizowania swojej fabryki na terenie gminy Niemce. Jest to dla nas znaczące strategiczne wyróżnienie – podkreśla Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

Budowa fabryki już ruszyła. W pierwszej kolejności ma powstać zakład produkcyjny o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych. Jeśli rynek będzie się dobrze rozwijać, w przyszłości możemy nasz zakład rozbudować o kolejne 10 tysięcy metrów kwadratowych – zapowiada Mackford, dyrektor zakładu VLS. Otwarcie zakładu planowane jest w trzecim kwartale 2019 roku. Zaczęła się już rekrutacja pracowników. –Tu będzie praca dla tysiąca osób – mówi Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Lublin. Dojazd nie powinien być problemem, bo planowany zakład znajduje się blisko drogi krajowej nr 19 oraz stacji kolejowej.

Stanowiska, które planujemy w gminie Niemce, możemy podzielić na cztery rodzaje – zaznacza Monika Delegos zajmująca się sprawami personalnymi. – Pierwsze są to stanowiska związane z produkcją. Będziemy poszukiwać mistrzów produkcji czy też pracowników produkcyjnych. Oczywiście planujemy też stanowiska dla absolwentów kierunków technicznych. W szczególności będziemy skupiać się na inżynierach ds. montażu linii produkcyjnej czy też technologii wtrysku, które są dla nas kluczowe. Poza tym planowane są stanowiska związane z uruchomieniem produkcji i kontrolą jakości. – Chodzi o inżynierów ds. jakości czy uruchomienia linii produkcyjnych – dodaje Monika Delegos.

Powstanie też dział finansów i zakupów. Przedstawiciele firmy Varroc podkreślają, że bardzo ważne są dla nich także kontakty z uczelniami. W ramach tej współpracy firma planuje uruchomić m.in. wakacyjny program praktyk i staży dla najzdolniejszych studentów i absolwentów.

Dlaczego inwestor wybrał właśnie woj. lubelskie i gminę Niemce? 

Stephane Vedie, President & CEO at Varroc Lighting Systems: "Wybraliśmy gminę Niemce ze względu na umiejętności i kompetencje tutejszych pracowników. Wiele z ponad 350 wakatów wymagać będzie wysokiego poziomu wiedzy technicznej, a lokalny rynek pracowników idealnie wpisuje się w nasze zapotrzebowanie."

 

Źródło i zdjęcia: Dziennik Wschodni; Biznes Lubelskie

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90