Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI V Gminny Konkurs Recytatorski Poezji...

Aktualności

V Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

V Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

13.11.2018

8 listopada już po raz piąty w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „A to Polska właśnie…”. Do zaprezentowania talentów artystycznych zostali zaproszeni gimnazjaliści i ósmoklasiści ze szkół z Gminy Niemce. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie z Dysa, Ciecierzyna, Krasienina, Nasutowa i Niemiec.

Młodzi recytatorzy uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiersze, które wybrzmiały, były piękną lekcją historii, kultury i patriotyzmu.

Organizatorem zmagań konkursowych jest szkoła podstawowa w Niemcach we współpracy z GBP w Niemcach oraz Stowarzyszeniem Chór Męski „Bas Canto”. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Niemce p. Krzysztof Urbaś.

Recytacjom przysłuchiwali się nauczyciele – opiekunowie, pani wicedyrektor Barbara Józefacka i pan dyrektor Jerzy Wójcik  oraz jury w składzie:

  1. Zbigniew Bernat – wieloletni nauczyciel języka polskiego
  2. Renata Antoszek – dyrektor GBP w Niemcach
  3. Stanisław Zgierski – przedstawiciel Stowarzyszenia Chór Męski „Bas Canto”, wieloletni nauczyciel języka polskiego

Jurorzy przyznali następujące nagrody i wyróżnienia :

I miejsce – Gabriela Przypis (Niemce), Joanna Kozieł (Ciecierzyn)

II miejsce – Patrycja Misiurek (Krasienin), Krystian Wiechnik (Niemce),

III miejsce – Karolina Polkowska (Niemce) , Aneta Czerwonka (Krasienin)

Wyróżnienia – Oliwia Misiurek (Krasienin), Daria Pyda (Ciecierzyn)

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. Laureaci wystąpili podczas koncertu Chóru Męskiego „Bas Canto”, który był częścią Gminnych Obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, odbywających się 11 listopada 2018 r. w Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów w Niemcach.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za dostarczone wrażenia artystyczne oraz refleksję nad tym, czym jest Ojczyzna...

W imieniu organizatorów
Anna Zgierska
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90