Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Nowy sprzęt dla jednostek OSP z...

Aktualności

Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu Gminy Niemce

Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu Gminy Niemce

30.10.2018

Miło nam poinformować, że w dniu 26 października 2018 r. w remizie OSP Dys odbyło się przekazanie wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, dla wszystkich jednostek Ochotniczych Staży Pożarnych z terenu Gminy Niemce.

O podpisaniu umowy na dofinansowanie sprzętu dla naszych jednostek OSP informowaliśmy 21 sierpnia:

https://www.niemce.pl/aktualnosci/n,45661,bedzie-nowy-sprzet-dla-naszych-jednostek-osp.html

Zadanie zostało zrealizowane w ramach ogłoszonego Programu I priorytetu IIIB – „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem”

Gmina Niemce zakupiła sprzęt i wyposażenie za łączną kwotę 57 371,68 zł, na którą składała się otrzymana dotacja z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 56 538,90 zł oraz wkład własny gminy w wysokości 832,78 zł.

Zakupiono zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, 2 defibrylatory PHILIPS, cylinder rozpierający Lucas, zestaw podkładów i klinów do stabilizacji, 2 pilarki STIHL, 8 latarek Survivor LED oraz agregat prądotwórczy HONDA.

Przekazania sprzętu, na podstawie umów użyczenia, dokonał Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś. Przedstawiciele wszystkich jednostek, ciesząc się z otrzymanego sprzętu zgodnie uznali, że ich doposażenie pozwoli na zwiększenie jakości udzielanej pomocy.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90