Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne Święto Edukacji Narodowej 2018

Aktualności

Gminne Święto Edukacji Narodowej 2018

Gminne Święto Edukacji Narodowej 2018

18.10.2018

Tegoroczne Gminne Święto Edukacji Narodowej odbyło się 15 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia flagi państwowej i zaśpiewania hymnu narodowego.

W części artystycznej wg autorskiego scenariusza p. dyr. Anny Czernickiej-Szpakowskiej zaprezentowali się profesjonalnie zarówno ci najmłodsi – świeżo upieczeni pierwszoklasiści przygotowani pod kierunkiem wychowawcy - p. Ewy Rabos, jak i starsi uczniowie szkoły SP i gimnazjum należący do Zespołu muzycznego prowadzonego przez p. Piotra Preidla oraz Zespół instrumentalny w składzie: Antoni Joński i Piotr Zgierski pod kierunkiem p. Piotra Jońskiego. W konwencji koncertu życzeń młodzież kierowała do wszystkich gości i nagrodzonych nauczycieli specjalne słowno oraz muzyczne dedykacje dostarczając wielu wzruszeń.

W wydarzeniu, oprócz dyrektorów i wicedyrektorów szkół oraz wyróżnionych nauczycieli udział wziął Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Iwona Pulińska oraz zaproszeni goście, m.in. Radni Gminy Niemce: Przewodniczący Sławomir Mroczek, Wiceprzewodnicząca Beata Zgierska, Grażyna Gliwka – Radna -  Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury oraz Radny Józef Wysokiński. Wśród zaproszonych gości był także obecny p. Paweł Pikula – Starosta Lubelski oraz p. Dariusz Gajo – członek Zarządu Powiatu Lubelskiego , a także Andrzej Kloc - Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie. Na zaproszenie Wójta Gminy odpowiedzieli  również emerytowani nauczyciele, którzy w bieżącym roku zakończyli swoją długoletnią pracę pedagogiczną odchodząc na zasłużoną emeryturę: p. Alina Gromaszekwicedyrektor ZPO w Ciecierzynie, p. Jadwiga Łucka-Drozd – wicedyrektor SP w Niemcach i jednocześnie Prezes  Zarządu  Oddziału ZNP w Niemcach, p. Maria Wójtowicz nauczycielka SP w Niemcach oraz p. Joanna Rusinek nauczycielka Przedszkola Publicznego w Niemcach. Spotkanie było wspaniałą okazją do złożenia im podziękowań za wszystkie lata pracy - pełne owocnej pracy i sukcesów oraz życzeń: dużo zdrowia i wielu radosnych chwil  na emeryturze. Wójt Krzysztof Urbaś w uznaniu za zasługi dla gminnej oświaty nagrodził ich „Nagrodą specjalną Wójta Gminy Niemce”.

Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Wójt Gminy Niemce przyznał nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz za działalność na rzecz rozwoju placówki oświatowej. Do grona tegorocznych nauczycieli uhonorowanych Nagrodą Wójta Gminy Niemce należą:

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W CIECIERZYNIE

Mirosław Studniewski - Dyrektor

Zofia Wróbel – Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYSIE

Mariusz Tomczyk  – Wicedyrektor

SZKOŁA PODSTAWOWA W JAKUBOWICACH KONIŃSKICH

Emilia Kowalska - Dyrektor

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NASUTOWIE

Ewa Godlewska – Dyrektor

SZKOŁA PODSTAWOWA W NIEMCACH

Elżbieta Bartosik - Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 Mariola Sidor - Nauczyciel jęz. polskiego

Marek Gruda - Nauczyciel geografii i przyrody

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W NIEMCACH

Elżbieta Topyła –Dyrektor

SZKOŁA PODSTAWOWA W RUDCE KOZŁOWIECKIEJ

Barbara Jaszczuk– Dyrektor

Dorota Gajownik - Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, plastyki

SZKOŁA PODSTAWOWA W KRASIENINIE

Anna Czernicka -Szpakowska - Dyrektor

Barbara Kasperek - Wicedyrektor

Jolanta Szymczyk  – Nauczyciel matematyki

Na zakończenie zarówno Wójt Krzysztof Urbaś jak i zaproszeni goście życzyli wszystkim pracownikom oświaty  wielu powodów do satysfakcji. Dali wyraz ogromnego szacunku do pracy nauczyciela, która w ich ocenie jest niewątpliwie wyjątkową i trudną misją. Docenili także energię i entuzjazm  nauczycieli zmagających się z codzienną rzeczywistością szkolną podkreślając jednocześnie ich ogromnie ważną rolę w  nauczaniu i wychowaniu młodych pokoleń.

Gospodarze  zadbali o wspaniały wystrój, miłą atmosferę, dostarczyli wielu chwil do wzruszeń oraz  zatroszczyli się o dużą dawkę  nie tylko ,,słodkich kalorii” za co składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom SP w Krasieninie oraz Radzie Rodziców.

 

„ Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka,całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich”- Barbara Cage

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90