Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Modernizacja ul. Czeremchowej już...

Aktualności

Modernizacja ul. Czeremchowej już prawie ukończona

Modernizacja ul. Czeremchowej już prawie ukończona

12.10.2018

Już dzisiejszego popołudnia mieszkańcy ul. Czeremchowej w Jakubowicach Konińskich Kolonii oraz osoby, które wybiorą się w tę okolicę, będą mogli wypróbować nową nawierzchnię asfaltową na tej drodze. W momencie kiedy publikujemy ten tekst, firma budowlana, modernizująca ul. Czeremchową, kładzie właśnie ostatnią warstwę masy bitumicznej.

Spośród ponad 70 inwestycji, zaplanowanych na ten rok w naszej gminie, większość jest już ukończona. Obecnie trwają jeszcze prace przy kilkunastu z nich, a na kilku lada dzień pojawią się firmy budowlane. Jedną z kończonych jest właśnie modernizacja ul. Czeremchowej w Jakubowicach Konińskich Kolonii. Remont wymagał usunięcia płyt betonowych z 300 metrowego odcinka, ułożenia i zagęszczenia podbudowy kamiennej i wylania dwóch warstw asfaltu. Koszt przebudowy około 1,5 kilometrowego odcinka kosztował 487 tys. zł.

Ku końcowi dobiegają również prace przy termomodernizacji budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemcach. W budynku ocieplono ściany 15 cm styropianem, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową zewnętrzną, wykonano remont pokrycia dachowego, na którym zamontowano 40 szt. paneli fotowoltaicznych o całkowitej mocy 12 kW, zmodernizowano instalację CO, a na ukończeniu jest hydroizolacja ścian fundamentowych od poziomu terenu do ław fundamentowych. Budynek otrzymał też nową elewację. Całość zadania wyniesie ok. 400 tys. zł z czego na 85% będzie sfinansowane ze środków UE.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90