Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Senioriada 2018 - Gminny Dzień Seniora

Aktualności

Senioriada 2018 - Gminny Dzień Seniora

Senioriada 2018 - Gminny Dzień Seniora

11.10.2018

Senioriada już po raz trzeci odbyła się w Europejskim Domu Spotkań – Dom Nasutów w której uczestniczyli seniorzy z Klubu Seniora działającego przy OPS w Niemcach.

Sportowe zmagania odbywały się 4 października 2018 r. Cztery drużyny rywalizowały między sobą w takich konkurencjach jak : rzut woreczkiem do celu, bieg z przeszkodami, strzał piłką do bramki, bieg z przeszkodami, slalom miedzy pachołkami, itp. Sportowe konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiek uczestników i ich sprawność fizyczna pozwoliły na czynny udział w zawodach. Uczestnik każdej drużyny  otrzymał nagrodę za aktywny udział sportowych konkurencjach w zależności od zajętego miejsca przez drużynę.

Uczestników senioriady 2018 odwiedził Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś,  z-ca Wójta Gminy Niemce Iwona Pulińska oraz Dyrektor Regionalnego Biura Energii Henryk Smolarz. Do seniorów Wójt Gminy skierował życzenia z okazji Dnia Seniora, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia marzeń, podziękował za trud jaki włożyli w wychowanie kolejnego pokolenia, podziękował za ich zaangażowanie, miłość, ciepło i mądrość. Tegoroczny Dzień Seniora to przede wszystkim wspaniała zabawa dla najstarszego pokolenia, to ruch, taniec i śpiew przy muzyce Pana Marka i Pani Agnieszki.

Patrząc na uczestników senioriady nikt by nie powiedział że mają oni 60 i więcej lat.

Wszyscy uczestnicy spotkania mogli skorzystać z poczęstunku: żurek, kiełbaska z grilla, ciasta.

Nas sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemcach.

 

Barbara Ściseł
Kierownik OPS w Niemcach
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90