Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI I Charytatywny Drużynowy Bieg...

Aktualności

I Charytatywny Drużynowy Bieg Sztafetowy o Wschodzie Słońca

I Charytatywny Drużynowy Bieg Sztafetowy o Wschodzie Słońca

11.10.2018

W niedzielę, 30 września 2018 r. w Zawieprzycach odbył się I Charytatywny Drużynowy Bieg Sztafetowy o Wschodzie Słońca, w którym nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej gminy.

Do biegu zgłosiły się dwie drużyny z Gminy Niemce: Motywator Nasutów w składzie: Katarzyna Wróbel, Marcin Styrnik, Paweł Sim, Michał Serewa, Michał Gaćkowski oraz Niemce w składzie: Wojciech Deleżuch, Dariusz Kantor, Jarosław Jeż, Marek Jabłoński, Mariusz Poniewozik. Celem biegu było zebranie funduszy na leczenie Zoi Maroanowskiej chorej na zespol Aperta. Wyniki nie były najważniejsze, ale trzeba odnotować, że drużyna Niemce zajęła po dogrywce najbardziej nielubiane 4 miejsce, przebiegając w czasie 3 godzin około 43km,  natomiast Motywator ukończył zawody na 9 pozycji, zaliczając prawie 38 km. Zawody wystartowały po wystrzale armatnim, tuż po wschodzie słońca o 6.39, przy temperaturze otoczenia 1 stopień ciepła. Jednak w miarę upływu czasu nikt tego nie czuł. Krótkie 1300 m odcinki nie pozwalały na zbytni odpoczynek, poza tym urokliwa przełajowa trasa na terenie parku z podbiegiem pod ruiny zamku wystarczająca rozgrzewała zawodników.

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie "Ruch na Rzecz Uwalniania Endorfin-Wolność Endorfinom", życzymy im powodzenia i wytrwałości przy organizacji kolejnych zawodów o tak niekonwencjonalnej formule.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90