Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Zaproszenie na spotkanie informacyjne...

Aktualności

Zaproszenie na spotkanie informacyjne nt. programu "Czyste Powietrze”

Zaproszenie na spotkanie informacyjne nt. programu "Czyste Powietrze”

04.10.2018

W związku z licznymi pytaniami naszych mieszkańców o dofinansowania na termomodernizację budynków mieszkalnych z programu Czyste Powietrze, informujemy że w ramach rządowego programu Czyste Powietrze, Ministerstwo Środowiska przygotowało program priorytetowy pod tą samą nazwą, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych we wszystkich gminach w całej Polsce mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację swoich budynków.

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że program nie jest skierowany do samorządów, ale do osób fizycznych np. przykładowego Kowalskiego, który jest właścicielem, współwłaścicielem nieruchomości lub posiada zgodę na budowę.

Przed rozpoczęciem programu w gminach i miastach, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Wójt Gminy Niemce informuje, że spotkanie informacyjne ws. rządowego programu „Czyste Powietrze”  odbędzie się 9 października 2018 r. o godz. 18 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach ul. Różana 10.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Osoby zainteresowane dofinansowaniem będą mogły składać wnioski najprawdopodobniej już od października w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska oraz Banku Ochrony Środowiska.

Harmonogram spotkań zamieszczony jest stronie Ministerstwa Środowiska, link poniżej:

https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/harmonogram-spotkan/

Więcej informacji nt. Programu znajdą Państwo na stronie:

https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze

Ulotka informacyjna:

Ulotka informacyjna, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [767.35 KB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90