Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Nowy żłobek na mapie Gminy Niemce...

Aktualności

Nowy żłobek na mapie Gminy Niemce "Tuli Tutuś" w Dysie.

Nowy żłobek na mapie Gminy Niemce "Tuli Tutuś" w Dysie.

19.09.2018

W sobotę, 15 września 2018 roku o godz. 13-tej Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś dokonał uroczystego otwarcia niepublicznego żłobka „Tuli Tutuś” w Dysie oraz wręczył Dyrektorce zaświadczenie o wpisie do rejestru żłobków i klubów dziecięcych.

Na otwarcie przybyło wielu rodziców z dziećmi, którzy długo czekali na ten moment. Spotkanie uświetnił występ grupy animacyjnej. Była zabawa z chustą, modelowanie baloników, malowanie twarzy, tańce na murawie, a także bańki mydlane.

Na rodziców oraz dzieci czekał słodki poczęstunek, owoce oraz napoje.

TULI TUTUŚ to miejsce opieki dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Nowo wybudowana placówka na ul. Polnej 12 w Dysie dysponuje 15 miejscami. Żłobek jest kameralny, posiada pomieszczenia dostosowane zgodnie z wytycznymi Sanepidu i Straży Pożarnej oraz duży ogród z huśtawkami, trampoliną, ogromną piaskownicą oraz kolorowymi domkami dla dzieci. Jak przyznaje dyrektor żłobka Pani Aneta Rosłan, ciężko byłoby otworzyć taką placówkę bez wsparcia z Programu Maluch.

Tuli Tutuś, to bardzo dobrze wyposażony żłobek. Znajdziemy tu instrumenty na zajęcia umuzykalniające dla dzieci, panele i tablice manipulacyjne naścienne, dzięki którym dzieci rozwijają motorykę. Suchy basen z kuleczkami, plastikowy domek, gry edukacyjne oraz zabawki.  Prezentem od Wójta była kuchnia ze zmywarką oraz zestaw majsterkowicza, z którego dzieci bardzo się ucieszyły.

W ofercie edukacyjnej placówki są m.in.:

-zajęcia umuzykalniające „Kolorowe Nutki”
- j.angielski
- dogoterapia
- diagnoza oraz zajęcia indywidualne z logopedą
-zajęcia sensoryczne
- „HOP HOP”- zajęcia rozwijające ruchowo
-bajkoterapia
- „TANY TANY”– zajęcia z różnych technik tańca
- wiedza o świecie –zajęcia z rekwizytami o ciekawostkach występujących na całym świecie
- TUTUSIOWY teatrzyk  ( zajęcia z teatrzykami, rozwijające wyobraźnie dziecięcą, rozbudzające ciekawość oraz wzmacniające odwagę sceniczną u dzieci- niezwykle potrzebną w szkole na konkursach recytatorskich czy też w życiu codziennym).
- Pedagogika Froebla ( żłobek jest wyposażony w zestaw wszystkich Darów Froebla)

 

Dyrektor żłobka informuje, że zapisy i wszelkie szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 693-350-514 lub na miejscu każdego dnia w tygodniu  o godzinie 10.00

ZAPRASZAMY!

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90