Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Dożynki Wojewódzkie 2018 w Radawcu

Aktualności

Dożynki Wojewódzkie 2018 w Radawcu

Dożynki Wojewódzkie 2018 w Radawcu

05.09.2018

W niedzielę, 2 września 2018 r. już po raz drugi, delegacja z naszej gminy uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w połączeniu z Dożynkami Powiatowymi na lotnisku w Radawcu. Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski, Gmina Konopnica i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Obchody rozpoczęły się korowodem wieńców ze wszystkich lubelskich powiatów oraz powitaniem delegacji dożynkowych. Nie zabrakło również delegacji z naszej gminy, w skład której weszli: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Mroczek z małżonką, Radny Józef Wysokiński oraz wykonawcy dwóch zwycięskich wieńców, wytypowanych do reprezentowania naszej gminy na Dożynkach Gminnych w Jakubowicach Konińskich.

Po mszy świętej dziękczynnej i poświęceniu dożynkowych wieńców na scenie rozpoczęły się występy artystyczne oraz rozstrzygnięcia konkursów m.in. na najpiękniejszy wieniec dożynkowy woj. lubelskiego oraz najpiękniejszą posesję Powiatu Lubelskiego, na których nie zabrakło przedstawicieli naszej gminy. Niestety wśród laureatów zabrakło naszych mieszkańców.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji m.in. odbyła się wystawa maszyn rolniczych, prezentacja drużyn sportowych z naszego regionu, wesołe miasteczko oraz animacje i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło prezentacji powiatów i gmin województwa lubelskiego. Ogromny teren lotniska sportowego został wypełniony straganami z różnych zakątków naszego województwa, na których prezentowano lokalne produkty. O zainteresowanie namiotem promocyjnym Gminy Niemce zadbały między innymi zespoły ludowe ,,Ciecierzyn” i ,,Dysowiacy”.

Muzycznymi gwiazdami dożynek wojewódzkich w Radawcu był zespół: Łąki Łan, Ania Dąbrowska oraz Pectus. Całość uzupełnił kabaret Smile.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90