Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki...

Aktualności

Jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach

Jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach

27.08.2018

Dnia 23 sierpnia 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach oraz Fundacja MY EVERGREEN zorganizowała w Parku w Niemcach widowisko podsumowujące projekt pod nazwą „Pana Cogito Przygody z muzyką”. Wybór poezji Zbigniewa Herberta nie był przypadkowy. Poetę wybraliśmy z uwagi na to, iż rok 2018 jest rokiem Herbertowskim, w związku z mijającą 20 rocznicą jego śmierci.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski oraz Wójt Gminy Niemce Pan Krzysztof Urbaś.

Widowisko Muzyczne – stworzone przez grupę młodzieży i dorosłych, zorganizowano w ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 70 – lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach.

Zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów do Pani Dyrektor i pracowników biblioteki. Były życzenia, listy gratulacyjne, odznaczenia i kwiaty.

W związku z jubileuszem 70–lecia działalności, Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach zorganizowała konkurs plastyczny dla mieszkańców Gminy Niemce pt. „Laurka dla biblioteki”, który został rozstrzygnięty w tym niezwykłym dniu.

Na zakończenie, organizatorzy imprezy przewidzieli poczęstunek i tort jubileuszowy. Odbył się również pokaz ogni i koncert Lublin Street Band. Impreza była bardzo udana i zgromadziła wielu uczestników. Dziękujemy wszystkim za pomoc, zaangażowanie i przybycie.

Fot. Ewelina Białek, Magdalena Gryta

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90