Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Będzie nowy sprzęt dla naszych...

Aktualności

Będzie nowy sprzęt dla naszych jednostek OSP

Będzie nowy sprzęt dla naszych jednostek OSP

21.08.2018

W dniu wczorajszym, 20 sierpnia 2018 r. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś podpisał umowę na udzielenie dotacji z Funduszu Sprawiedliwości z przeznaczeniem na doposażenie naszych jednostek OSP w sprzęt niezbędny do udzielania pomocy.

Dzięki staraniom naszych władz, z pozyskanej dotacji w wysokości 56 538,90 zł zakupiony zostanie sprzęt używany bezpośrednio podczas działań ratowniczych na miejscu zdarzenia. Będzie to sprzęt służący udzieleniu pomocy poszkodowanym jak również sprzęt techniczny do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i usunięcia jego ewentualnych skutków. Doposażone zostanie siedem jednostek OSP z terenu Gminy Niemce:

  • OSP Kawka: zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 (deska, szyny);
  • OSP Stoczek Kolonia: agregat prądotwórczy;
  • OSP Dys: zestaw podpór i klinów do stabilizacji pojazdów typ A i pilarka STHIL MS 441;
  • OSP Jakubowice Konińskie Kolonia: cylinder rozpierający R420;
  • OSP Krasienin: defibrylator AED;
  • OSP Majdan Krasieniński: pilarka STHIL MS 441 i dwie latarki SURVIVORLED EX-ATEX;
  • OSP Niemce: defibrylator AED

Warto dodać że dotacja do sprzętu to 99% całości kosztów, z budżetu gminy musimy dopłacić tylko 1%.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90