Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Najbliższe dni będą nadal upalne

Aktualności

Najbliższe dni będą nadal upalne

Najbliższe dni będą nadal upalne

09.08.2018

Według prognoz meteorologicznych w najbliższych dniach nadal będziemy się borykali z bardzo wysoką temperaturą, przekraczającą 30 stopni Celsjusza. Fala upałów może mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia. Na taka aurę szczególnie wrażliwe są dzieci, osoby starsze i chore.

Eksperci radzą, by unikać nadmiernego przebywania na ostrym słońcu i pić odpowiednią ilość płynów. Pragnienie najlepiej gasić zwykłą wodą. Powinno się wypijać nawet 3-4 litry płynów, ale w małych porcjach, bo organizm najlepiej je wykorzystuje. O piciu odpowiedniej ilości płynów powinny pamiętać zwłaszcza osoby starsze, bowiem zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie po 65. roku życia sprawiają, że pragnienie jest przez nich słabiej odczuwane.

W czasie upałów należy unikać przebywania na słońcu, kiedy świeci ono najmocniej (dotyczy to w szczególności niemowląt i małych dzieci), a osobom starszym i cierpiącym na choroby układu krążenia rekomenduje się pozostanie w domu w godz. 11-17.

Lekarze i policjanci apelują też, by nie zostawiać dzieci samych w samochodzie nawet na chwilę, szczególnie w czasie upałów. Rodzice powinni pamiętać o tym, że do niebezpiecznego przegrzania dziecka może dojść podczas dłuższej podróży, w nieklimatyzowanym aucie. Temperatura w nagrzanym na słońcu samochodzie może sięgać nawet do 80 stopni.

W przypadku podejrzenia wystąpienia udaru słonecznego prosimy jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 112.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90