Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Zostań wystawcą na festiwalu „W...

Aktualności

Zostań wystawcą na festiwalu „W krainie lubelskich ryb”!

Zostań wystawcą na festiwalu „W krainie lubelskich ryb”!

23.07.2018

Producentów i przetwórców żywności, w tym zwłaszcza produktów i potraw rybnych, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji festiwalu „W krainie lubelskich ryb”, który Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z Wyspą Wisła w Stężycy oraz lokalnymi grupami rybackimi w pierwszą niedzielę sierpnia w Stężycy. Wydarzenie to, będące jedną z form gospodarczo-turystycznej promocji regionu, jest także doskonałą okazją do zareklamowania i sprzedaży swojego asortymentu przez samych wytwórców.

Festiwal odbędzie się w specjalnie wydzielonym miasteczku, gdzie szczególny akcent położony bedzie na promocję wyrobów kulinarnych przygotowanych z wykorzystaniem ryb słodkowodnych pochodzących z naszego regionu. W programie przewidziane zostały zarówno prezentacje lokalnych producentów artykułów rolno-spożywczych i rękodzieła, jak również pokazy kulinarne oraz występy zespołów muzycznych. W trakcie festiwalu zostanie również przeprowadzony konkurs dla wystawców na najlepszą regionalną potrawę tradycyjną przygotowaną z wykorzystaniem ryb słodkowodnych w dwóch kategoriach:

  • kół gospodyń wiejskich i pasjonatów sztuki kulinarnej,
  • szkół i restauracji.

Dodatkowymi atrakcjami będą kiermasz ryb słodkowodnych i potraw, wspólne przyrządzanie na wiele sposobów ryb ze znanymi polskimi i lubelskimi kucharzami oraz zawody na najlepszą grillowaną rybę pochodzącą z województwa lubelskiego. Święto odbywać się będzie pod patronatem mediów regionalnych, które zapewnią odpowiednią reklamę w lokalnej prasie, radiu i telewizji.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Zgłoszenie udziału prosimy przesyłać na załączonym formularzu do 25 lipca br.:

  • e-mailem na skrzynkę pocztową: rafal.serej@lubelskie.pl
  • lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Rolnictwa i Środowiska, ul. A. Grottgera 4, 20-029 Lublin.

Przysłanie zgłoszenia jest jednocześnie zobowiązaniem do uczestnictwa w festiwalu. Dodatkowych informacji nt. wydarzenia udziela p. Rafał Serej z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL – tel. (81) 44 16 538.

Formularz uczestnictwa w Festiwalu, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [258.85 KB]

Program, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [51.59 KB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90