Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Noc Bibliotek 2018

Aktualności

Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek 2018

28.06.2018

„RzeczpospoCzyta” – to hasło tegorocznej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbyła się w sobotę 9 czerwca 2018 r. w parku w Niemcach. Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach po raz trzeci włączyła się w tę akcję, promującą czytelnictwo.

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się od głośnego czytania wiersza Jana Brzechwy pt. „Sójka”. Następnie wystąpiły dzieci   kl. IV, V, VI „Raz Dwa, Trzy – My” z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie z przedstawieniem  zatytułowanym „Jedna taka lekcja”. W wykonaniu gimnazjalistek z Ciecierzyna wysłuchaliśmy piosenek „Za każdy uśmiech twój” z repertuaru Anny Jantar, „Za szkłem” z repertuaru „Braci”, „Byle jak „ z repertuaru Margaret i „Wszystko ma swój czas” z repertuaru „Perfectu”. W kolejną podróż literacką zabrały nas uczennice kl. IV i V z Zespołu Placówek Oświatowych w Dysie, które zaprezentowały przedstawienie pt. „Po drugiej stronie lustra” oraz piosenkę „Cud w szafie”.

Kolejnym punktem programu były konkursy: literacki – dla dzieci i historyczny dla młodzieży i dorosłych o tematyce patriotycznej, przygotowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chętnych, aby sprawdzić swoja wiedzę, znalazło się wielu. Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody.

W historyczną podróż zabrał nas Pan Grzegorz Sztal - inicjator i założyciel Prywatnego Muzeum Historycznego ZNAKI CZASU, którego wystawa pt. „Historia szablą pisana” cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród uczestników. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach z wikliny papierowej. Najmłodszych uczestników spotkania pochłonęły zajęcia plastyczne. Dodatkową atrakcją dla dzieci były animacje, kreatywne zabawy, malowanie twarzy oraz gry sportowe.

Znalazło się również coś dla ciała – kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i wata cukrowa  dla dzieci.

Na zakończenie Nocy  Bibliotek odbyła się projekcja filmu pt. ”Tarapaty”. Ten piękny i upalny wieczór upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy za rok na koleją Noc Bibliotek.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90