Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Audyt kilku wybranych, tegorocznych,...

Aktualności

Audyt kilku wybranych, tegorocznych, gminnych inwestycji

Audyt kilku wybranych, tegorocznych, gminnych inwestycji

26.06.2018

Jak już wcześniej informowaliśmy Państwa, dzięki pozyskanym przez Wójta Krzysztofa Urbasia środkom z Unii Europejskiej, ten rok w odniesieniu do inwestycji będzie szczególny. Wraz z nadejściem wiosny prace nad modernizacją terenu Gminy Niemce ruszyły z impetem.

Ze względu na niespotykaną dotąd ilość zadań realizowanych jednocześnie przez Referat Inwestycji, 21 czerwca br. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś wyruszył w teren, aby naocznie zapoznać się z poziomem zaawansowania prac przy niektórych gminnych inwestycjach.

Pierwszym punktem czwartkowego audytu był teren budowy drogi łączącej miejscowość Łagiewniki z Ciecierzynem (Żulin). Ponad kilometrowy odcinek biegnie przez wąwozy lessowe i z tego powodu na realizację tego zadania opiewającego na kwotę 860 tys. zł, otrzymaliśmy dotację w wysokości 600 tys. zł z Urzędu Wojewódzkiego na zabezpieczenie wyżej wymienionych wąwozów.

Kolejnym punktem wizytacji Wójta była miejscowość Baszki. Tutaj, przy drodze 106066L chwilę wcześniej, zakończyła się przebudowa 950 metrów odcinka drogi gminnej na działce nr 215. Wartość zadania to 340 tys. zł z czego 85% to dotacja ze środków UE. Na południowym końcu tej drogi znajduje się plac budowy małej świetlicy wiejskiej. Budynek już na przełomie lipca i sierpnia będzie mógł służyć okolicznym mieszkańcom. W najbliższym czasie w Baszkach planowane jest jeszcze rozpoczęcie modernizacji dwóch dróg gminnych. Blisko 800 metrowy odcinek drogi 106075L biegnącej w stronę Pliszczyna i 900 metrowy odcinek drogi 106078L, przebiegający w okolicy zakładu państwa Jaworskich. Świetlica oraz obie drogi realizowane będą ze środków własnych gminy, w sumie za ponad 670 tys. zł.

Po objeździe Baszek, Wójt Krzysztof Urbaś spotkał się z wykonawcą modernizacji ul. Kwiatowej w Niemcach. Tego dnia na 630 metrowym odcinku, łączącym ul. Leonów z ul. Willową, była układana nawierzchnia asfaltowa. Dzięki tej inwestycji część mieszkańców naszej gminy będzie mogła ominąć korki tworzące się w godzinach szczytu przy wjeździe do Niemiec. Na modernizację wartą ponad 220 tys. zł otrzymaliśmy 85% dofinansowania z UE.

Kolejnym punktem audytu był plac budowy świetlicy wiejskiej w Dziuchowie. Budowa na terenie byłego Kółka Rolniczego rozpoczęła się tuż po Święcie Kwitnących Sadów, które 13 maja zgromadziło blisko 500 mieszkańców naszej gminy. Na realizację tej inwestycji również otrzymaliśmy 85% dotacji z sumy 550 tys. zł. Długo oczekiwany przez mieszkańców Dziuchowa budynek zostanie oddany do użytku w grudniu br.

Ze względu na niewielką odległość dzielącą Dziuchów od miejscowości Swoboda, Wójt ocenił także jakość prac wykonanych przy przebudowie drogi łączącej Swobodę z Kolonią Bystrzyca. 600 metrowy odcinek drogi, biegnący przez działkę nr 214, kosztował 150 tys. zł z czego 85% to dotacja z UE.

Ostatnią miejscowością w harmonogramie wizytacji tego dnia była Wola Niemiecka. Na chwilę obecną, na jej terenie realizowane są dwie inwestycje drogowe. Przebudowa dwóch odcinków drogi gminnej na działkach nr 934/1 i 2794 oraz budowa drogi na działkach 935, 168 i 72. Pierwsza z inwestycji, dodanymi nowymi odcinkami o łącznej długości 773 m, połączy asfaltem drogę powiatową nr 2218L z drogą gminną nr 106077L i ul. Graniczną w Niemcach. Druga, o długości 950 m, przedłuży ul. Graniczną w Niemcach, łącząc Wolę Niemiecką z Ciecierzynem. Łącznie oba zadania będą kosztowały ponad 500 tys. zł, z czego 85% również otrzymamy z UE.

Z radością możemy poinformować, że wymienione wyżej gminne inwestycje, które Wójt Krzysztof Urbaś odwiedził w ubiegły czwartek, to tylko mały wycinek tego co obecnie dzieje się na naszym terenie. Ze względu na liczne obowiązki spoczywające na barkach Wójta, nie mógł on osobiście zweryfikować ich więcej tego dnia. Oczywiście będziemy na bieżąco informowali państwa o postępach w realizacji zadań inwestycyjnych Gminy Niemce. Kolejne informacje już wkrótce.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90