Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Uczniowie z Niemiec najlepsi w...

Aktualności

Uczniowie z Niemiec  najlepsi w Polsce z ekologii !

Uczniowie z Niemiec najlepsi w Polsce z ekologii !

19.06.2018

„ Pomagam z Natury” to tytuł ogólnopolskiego projektu aktywnej kampanii edukacyjnej , organizowanej przez Roztoczański Park Narodowy. W dniu 14 czerwca 2018 r. w Zwierzyńcu, odbyło się uroczyste podsumowanie działań projektowych i wręczenie nagród zwycięzcom.

I miejsce zdobyła klasa 4b Szkoły Podstawowej w Niemcach. Uczniowie aktywnie pracowali przez cały rok pod kierunkiem  wychowawczyni p. Katarzyny Iwańczuk i p. Marka Grudy. Najpierw, 29 maja, uczestniczyli w zajęciach terenowych, realizowanych na ścieżce edukacyjnej „Bukowa Góra” w Zwierzyńcu. Później realizowali działania ekologiczne na terenie naszej miejscowości. Wszystko udokumentowali w prezentacji konkursowej, która wzbudziła uznanie jurorów. W nagrodę uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe i wycieczkę do Centrum Nauki ”Kopernik” w Warszawie.

Warto dodać, że do projektu przystąpiły 24 placówki edukacyjne z całej Polski. Nad realizacją zadań konkursowych pracowało 558 uczniów i 37 nauczycieli. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęli uczniowie klasy 4b Szkoły Podstawowej w Niemcach.

Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się w Roztoczańskim Centrum Naukowo-Edukacyjnym w Zwierzyńcu. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom dodatkowe atrakcje: pokazy policyjne i strażackie. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla i fontanny z czekolady.

Uroczystość uświetniła Brass Band Orkiestra Gminy Niemce pod batutą pana Dominka Pytki. Występ gminnej  orkiestry dętej wywołał prawdziwe szaleństwo na widowni. Podobał się także występ artystów: Marysi Taczalskiej, Alana Lewickiego i Julki Woźniak, których przygotowała pani Olga Skrzypczak-Kowalczyk. Na scenie w Zwierzyńcu zaprezentował się również szkolny zespół taneczny „Osa” , prowadzony przez panią Annę Wójcik.

Konkursowi patronował Lubelski Kurator Oświaty i Fundacja DKMS. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90