Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Kolejne Święto Gminy Niemce już za nami!

Aktualności

Kolejne Święto Gminy Niemce już za nami!

Kolejne Święto Gminy Niemce już za nami!

19.06.2018

Tegoroczne Święto Gminy Niemce już za nami. Od wielu lat mieszkańcy naszej gminy w jeden z czerwcowych weekendów gromadzą się na placu przy ul. Różanej w Niemcach, aby wspólnie świętować przynależność do społeczności Gminy Niemce.

Obchody święta gminy rozpoczęły się w sobotę 9 czerwca od Mszy Świętej w intencji wszystkich Mieszkańców, celebrowanej przez ks. proboszcza Krzysztofa Galewskiego w kościele parafialnym p.w. Św. Ignacego Loyoli w Niemcach.

Następnego dnia odbyła się impreza plenerowa łącząca wydarzenia sportowe, rekreacyjne i kulturalne. O godzinie 10:00 na boisku „Orlik” przy ul. Różanej w Niemcach rozpoczęły się rozgrywki ,,Turnieju Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar Wójta”, a o 12:00 spod szkoły w Ciecierzynie wyruszył piąty już ,,Rajd Rowerowy Wójta Gminy Niemce”, którego uczestnicy po pokonaniu ok. 14 km dotarli do Niemiec. Po krótkim odpoczynku rowerzyści mogli wziąć udział w konkursach. Dla młodszych uczestników policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie przeprowadzili test z wiedzy o ruchu rowerów, natomiast konkurs w kategorii 14+ został przeprowadzony pod sceną w formie quizu.

Oficjalne otwarcie Święta Gminy Niemce rozpoczęło się wystąpieniami Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, Dyrektora Regionalnego Biura Energii Henryka Smolarza i Członka Zarządu Powiatu Lubelskiego Dariusza Gajo. List do naszych mieszkańców od Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka odczytał Michał Suchodolski, były pracownik naszego urzędu. Po przemówieniach, dwie firmy z terenu naszej gminy: Dwór Anna z Jakubowic Konińskich Kolonia i As Babuni z Niemiec zostały wyróżnione Medalami Pamiątkowymi Województwa Lubelskiego za szczególe zasługi dla regionu. Następnie Członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wręczyli za wybitne zasługi dla kombatantów honorowe odznaczenia: Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi, Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie Mirosławowi Studniewskiemu, Wicedyrektorce Szkoły w Ciecierzynie Alinie Gromaszek oraz nauczycielowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach  Witoldowi Józefackiemu.

Po części oficjalnej na scenie jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach, które pokazywały swoje umiejętności w tańcu i piosence. Tuż po ich występie Wójt razem z Przewodniczącym Rady Gminy Niemce Sławomirem Mroczkiem wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów zorganizowanych dla uczestników Rajdu Rowerowego, a także przekazali wartościowe nagrody rzeczowe laureatom Loterii Promocyjnej pn. ,,Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki”. W dalszej części na scenie wystąpili finaliści XIII Powiatowego Festiwalu Piosenki ,,Niezapomniane Melodie”, Klub Karate „Bushi”, Gminna Orkiestra Dęta i Chór Męski ,,Bas Canto” z Niemiec.

Przed wieczornymi koncertami, Wójt Krzysztof Urbaś wręczył jeszcze puchary drużynom piłkarskim, rywalizującym przez cały dzień na boisku Orlik w Turnieju Dzikich Drużyn.

Atrakcjami towarzyszącymi świętowaniu było wesołe miasteczko, gastronomia oraz stoiska wystawiennicze.

Zwieńczeniem obchodów Święta Gminy Niemce były wieczorne występy zaproszonych gwiazd. Sporą dawkę humoru dostarczył widowni występ Kabaretu z Konopi. Artyści zaprezentowali się w kilku skeczach rozbawiając publiczność do łez. Następnie na scenie rozbrzmiały największe przeboje włoskiej pary – Al. Bano & Romina Power w wykonaniu duetu An Dreo e Karina. Gwiazdą wieczoru tegorocznego święta był zespół ,,MIG”, autorzy takich przebojów jak ,,Wymarzona”, czy ,,Miód Malina”.

Dzięki różnorodność zaplanowanych na ten dzień atrakcji i wydarzeń, mamy nadzieję, że  każdy znalazł coś dla siebie. Święto Gminy Niemce 2018 właśnie przeszło do historii a my już dziś zapraszamy na wspólne świętowanie za rok.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90