Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Święto Patrona Szkoły Podstawowej im....

Aktualności

Święto Patrona Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie

Święto Patrona Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie

12.06.2018

Piątek 8 czerwca 2018 roku był w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie dniem uroczystym, radosnym i ważnym. Po raz kolejny szkoła obchodziła Święto Patrona połączone ze Świętem Rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych PSL i szkoły. Główna część  uroczystości została poświęcona patronce  szkoły – Irenie Kosmowskiej. Słowa Hymnu Narodowego wprowadziły zebranych w podniosły nastrój, który towarzyszył również  podczas oglądania projektu edukacyjnego, przygotowanego przez uczniów klasy drugiej gimnazjum. Zaprezentowana przez nich inscenizacja w atrakcyjny i przystępny sposób przypomniała  najważniejsze fakty z życia i działalności patronki. Zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele poprzez kolejne „kadry filmu” poznawali postać zasłużonej Polki, która swoim życiem i postawą wpisała się w historię naszej Małej Ojczyzny. Zaproponowany  przez gimnazjalistów sposób przybliżenia postaci Ireny Kosmowskiej został przyjęty entuzjastycznie. Docenili go również zaproszeni na uroczystość goście: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Gminy Niemce Iwona Pulińska, Dyrektor Regionalnego Biura Energii Henryk Smolarz, Radny Powiatu Lubelskiego Marian Golianek. Przybyli również przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącą Panią Małgorzatą Guz, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał Wójt, gratulując uczniom udanego występu. Następnie reprezentacje przemaszerowały pod dworek w Krasieninie, gdzie złożyły kwiaty pod pomnikiem Ireny Kosmowskiej.

W dalszej części wspólnego świętowania Dyrektor Szkoły Anna Czernicka – Szpakowska zaprosiła wszystkich obecnych na plac szkolny, gdzie na uczestników festynu czekało  wiele atrakcji. Cała społeczność szkolna z dużym zainteresowaniem wysłuchała i obejrzała prezentacje słowno – muzyczne przygotowane przez poszczególne klasy oraz szkolny zespół teatralny, muzyczny i taneczny. Ponadto dzieci mogły do woli bawić się  na dmuchanych zjeżdżalniach, wykazać się talentem malarskim, wykonując obrazy na folii lub fantazją, malując twarze.

Piknik rodzinny był doskonałą formą integracji uczniów z różnych klas. Podczas zabaw i rozgrywek sportowych wszyscy mieli możliwość zaprezentowania  swojej zręczności i szybkości. Zarówno mali, jak i duzi  wykazali się duchem walki w dążeniu do zdobycia tytułu Familijnej Klasy 2018.

Na uczestników festynu czekały też bogato zastawione stoły-  można się było posilić pieczonymi kiełbaskami, ciastem, owocami i napojami przygotowanymi i serwowanymi przez rodziców. Ogromne kolejki ustawiały się do stoiska z watą cukrową i popcornem, które to frykasy zasponsorował Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

Ukoronowaniem festynu było przedstawienie „Kopciuszek” przygotowane i zaprezentowane przez nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Ciekawa scenografia, bogate stroje ale przede wszystkim możliwość oglądania dorosłych w niecodziennych rolach wzbudziły duży entuzjazm wśród widzów. Gromkie brawa były doskonałym podsumowaniem całodniowej zabawy.

Uzupełnieniem doskonałych nastrojów i humorów uczestników wspólnego świętowania była wspaniała, słoneczna pogoda. Można powiedzieć, że słońce zagościło nie tylko w sercach ale również na niebie.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90