Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Jubileusz XXV-lecia działalności...

Aktualności

Jubileusz XXV-lecia działalności Studia Tańca RYTHM-X

Jubileusz XXV-lecia działalności Studia Tańca RYTHM-X

05.06.2018

27 maja 2018 r., przepięknym, plenerowym widowiskiem tanecznym na Skateparku w Niemcach, Studio Tańca RYTHM – X uczciło 25 lecie swojej działalności artystycznej. W przedstawieniu, obok wszystkich tancerzy, wzięli udział specjalnie na tę okazję zaproszeni goście: Sebastian Tkaczyk, Dawid Wójcik, Wojciech Tkaczyk, Michał Szymańskiego oraz Gość Specjalny, tancerz i choreograf Studia Tańca NEW WAVE TWO – NORBERT KOWALCZUK.

Nowoczesne aranżacje muzyczne, surowa scenografia (skatepark)  współgrająca ze stylem tanecznym hip – hop sprawiły, że było to oryginalne i unikatowe wydarzenie kulturalne.

Wśród zaproszonych gości, na widowni obecni byli między innymi:

Henryk Smolarz – Poseł na Sejm V i VII kadencji, dyrektor Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie;

Dariusz Gajo – Członek Zarządu Powiatu Lubelskiego;

Krzysztof Urbaś – Wójt Gminy Niemce;

Iwona Pulińska – Zastępca Wójta Gminy Niemce;

Sławomir Mroczek – Przewodniczący Rady Gminy Niemce;

Piotr Pankowski – Radny Gminy Niemce;

Aneta Chałupczak – Skarbnik Gminy Niemce;

Iwona Prażmo – Sekretarz Gminy Niemce;

Renata Antoszek -  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach;

Jerzy Wójcik – dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemcach;

Barbara Jaszczuk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej;

Elżbieta Topyła – dyrektor Przedszkola Publicznego w Niemcach;

Andrzej Małek – Sołtys Niemiec.

Tancerze odebrali okolicznościowe dyplomy szczególnego uznania, kwiaty, słodycze, a od Wójta naszej gminy pana Krzysztofa Urbasia dodatkowo czek na tysiąc złotych z przeznaczeniem na realizację potrzeb studia.

Wśród licznie przybyłej publiczności znaleźli się również  byli tancerze, którzy współtworzyli historię Zespołu, będąc jego niegasnąca ozdobą.

Studio Tańca RYTHM – X powstało w 1992  / przez wiele lat działające jako Zespół Tańca Nowoczesnego RYTMIX /.

Pierwszymi instruktorami zespołu były Agnieszka Walkiewicz – Puła oraz Beata Nakonieczna.

W roku 2000 pracę artystyczną z Zespołem rozpoczęła Magdalena Bujak wprowadzając kolejne style i techniki tańca nowoczesnego, zgodne z nowymi trendami współczesnego świata tanecznego.

W roku 2013 do grona instruktorskiego dołączyła Marzena Ciołek, wychowanka Magdaleny Bujak i Studia Tańca RYTHM – X.

Obecnie tancerze Studia poruszają się w szerokiej przestrzeni stylu hip hop i street dance show.

Studio Tańca RYTHM – X działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach poprzez swoją wieloletnią działalność stało się  ambasadorem kultury tanecznej i naszego środowiska. Nasi Tancerze odnoszą sukcesy w turniejach i konkursach tańca organizowanych na terenie naszego województwa, a także na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Stale wysoki poziom edukacji tanecznej skutkuje nie tylko sukcesami Naszych Tancerzy, ale jest również doskonałą motywacją dla dzieci, młodzieży i dorosłych do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zachętą do nieustannego rozwoju osobistego. Zajęcia w Studiu RYTHM – X cieszą się ogromną popularnością. Obecnie swe taneczne marzenia realizuje 97 osób w różnych grupach wiekowych i poziomie zaawansowania : RTX FOR FUN - tancerze powyżej 30 lat ,    RTX KIDS i RTX BEVY – grupy dziecięce ( 7 – 11 lat ), RTX JUNIORS i RTX TEAM – grupy juniorskie ( 12 -15 lat ) oraz RTX SQUAD – tancerze powyżej 16 lat.

MY, TANCERZE, świętując ten piękny Jubileusz  otwieramy  kolejne, nowe drzwi prowadzące w niezwykłą taneczną przyszłość.

Poprzez taniec i muzykę   chcieliśmy przekazać Wam historie o różnych obliczach miłości,  o pozytywnym szaleństwie, które wnosi uśmiech w naszą codzienność, czy jedną z piękniejszych, historię LAZARUSA , tancerza odradzającego się wraz z każdym wyjściem na scenę.

Tym co łączy je w jedną całość  jest nasza pasja i ogromna miłość do tańca. Mamy nadzieję, że wśród nich, Kochani,  odnaleźliście cząstkę siebie …

Pragniemy gorąco podziękować Wszystkim wspaniałym ludziom, którzy pomogli nam przygotować to wydarzenie, a szczególnie rodzicom i dziadkom, którzy wspierali nas swoja siłą i cierpliwością, wszystkim pracownikom  Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach, wolontariuszom, oraz naszym wspaniałym Gościom: Patrykowi i Sebastianowi za widowiskowy przejazd motorami; Sebastianowi Tkaczykowi, Dawidowi Wójcikowi, Wojtkowi Tkaczykowi i Michałowi Szymańskiemu, za ewolucje na rolkach oraz naszemu Gościowi Specjalnemu, wspaniałemu tancerzowi, choreografowi  Studia Tańca NEW WAVE TWO, ale przede wszystkim niezwykłemu człowiekowi - NORBERTOWI KOWALCZUKOWI. Szczególnie ciepło pozdrawiamy  naszych byłych Tancerzy. Także dzięki Wam jesteśmy dziś na pięknej drodze do spełniania naszych tanecznych marzeń.”

Gminny Ośrodek Kultury
w Niemcach

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90