Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Festyny rodzinne w placówkach...

Aktualności

Festyny rodzinne w placówkach oświatowych naszej gminy

Festyny rodzinne w placówkach oświatowych naszej gminy

04.06.2018

Masa atrakcji czekała na uczestników festynów rodzinnych, pikników, majówek i innych imprez plenerowych organizowanych na przełomie maja i czerwca przez większość placówek oświatowych w naszej gminie.

Pomimo, że każda z placówek miała swój indywidualny pomysł na imprezę, to jednak wszystkie miały wiele cech wspólnych. Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie większość wydarzeń odbywała się na świeżym powietrzu, a przygotowane przez organizatorów atrakcje kierowane były do dzieci oraz ich rodzin, które miały okazję zintegrować się z resztą społeczności przedszkolnej i szkolnej. Warto także dodać, że organizatorzy zostali wsparci finansowo przez Gminę Niemce.

Poniżej prezentujemy relacje z przebiegu festynów rodzinnych w poszczególnych placówkach oświatowych.

Szkoła Podstawowa w Rudce Kozłowieckiej

Przegląd imprez plenerowych trzeba rozpocząć od Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej, w której jak co roku organizowane jest „Święto Rodziny”.  W tym roku odbył się z tej okazji festyn rodzinny pod hasłem „W zdrowym stylu” zorganizowany przez szkołę oraz Stowarzyszenie „Nasza Rudka”. Ponieważ święto całej rodziny to wspaniała okazja do wspólnego spędzania wolnego czasu, więc na wszystkich czekało bardzo wiele atrakcji.

Sobotnie spotkanie miało także inny wymiar. Rok 2018 jest szczególnym czasem w historii Polski. Możemy świętować stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Szkoła Podstawowa w Rudce Kozłowieckiej postanowiła uczcić ten moment historii czymś, co nie będzie chwilowe, ale pozostanie na, co najmniej, następne sto lat i z tej okazji został posadzony koło szkoły Dąb Niepodległości, a obok niego zakopana została Kapsuła Czasu, do której uczniowie wszystkich klas włożyli przygotowane przez siebie pamiątki. Przedstawiciele każdej  klasy opowiedzieli o swoich pomysłach na wiadomość dla potomnych. Były to zdjęcia, listy, życzenia a nawet przybory szkolne z naszych czasów.

W kolejnej części imprezy na wszystkich czekały liczne atrakcje: zawody sportowe na wesoło, dmuchane zjeżdżalnie, loteria fantowa, malowanie twarzy, wata cukrowa, kiełbaski z grilla, lody i owoce oraz nowość - sumo zasponsorowane przez Wójta Gminy Niemce.

 

Szkoła Podstawowa w Dysie

Na rodzinnym Festynie w Dysie pierwsze występy należały oczywiście do przedszkolaków. Dzieci śpiewały piosenki i tańczyły, wystąpiły też w pokazie karate. Później można było obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego oraz posłuchać piosenek znanych artystów w wykonaniu  uczniów oraz występów poszczególnych klas. W zabawie królowały dmuchańce, budka fotograficzna, warsztaty garncarskie i bębniarskie. Przedszkolaki chętnie malowały twarze oraz wykonywały zwierzątka z kolorowych baloników. W przerwie można było zjeść bigos, frytki czy kiełbasę z grilla oraz pyszne ciastka i lody.

Szkoła Podstawowa w Jakubowicach Konińskich

Po roku przerwy spowodowanej budową sali gimnastycznej Szkoła Podstawowa w Jakubowicach Konińskich wróciła do tradycji Święta Rodziny w postaci plenerowych festynów. Dzieci świetnie się bawiły i miały do dyspozycji wiele atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się dmuchańce, oblegane też były panie wykonujące rysunki na twarzy. Animatorzy robili wszystko, by nikt się nie nudził. Dzieci tańczyły, żonglowały, brały udział w wyścigach i konkursach. Miłośnicy matematyki mogli poćwiczyć koordynację i precyzję ruchów przy przesuwaniu gigantycznego cyrkla. Członkowie jakubowickiej OSP zaprezentowali sprawne przecinanie karoserii i wyciąganie osoby zakleszczonej w pojeździe. W festynie uczestniczyły całe rodziny, rodzice aktywnie bawili się wraz z dziećmi, duch wesołości, świetnej rozrywki, rywalizacji zawładnął całą imprezą.

O to, by wszyscy uczestnicy festynu mieli siłę do zabawy, również zadbali rodzice, serwując potrawy z grilla, przepyszne ciasta i wspaniały, staropolski bigos.

Szkoła Podstawowa w Nasutowie

Jak co roku  festyn rodzinny w Nasutowie rozpoczął się mszą polową na boisku szkolnym, po czym młodsi uczniowie śpiewem i tańcem złożyli serdeczne życzenia swoim mamom z okazji ich święta.

W związku z przypadającą na ten rok setną rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj, Szkoła Podstawowa w Nasutowie postanowiła upamiętnić tegoroczny festyn rozdajac wszystkim dzieciom biało-czerwone chorągiewki i robiąc wspólne, pamiątkowe zdjecie.

W trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji m.in. zabawy na dmuchanych zamkach.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90