Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Nagrody Zarządu Powiatu za...

Aktualności

Nagrody Zarządu Powiatu za osiągnięcia sportowe i artystyczne przyznane

Nagrody Zarządu Powiatu za osiągnięcia sportowe i artystyczne przyznane

30.05.2018

Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Lubelskiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w dniu 18 maja wręczone zostały nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i wybitne osiągnięcia w działalności sportowej.

Nagroda za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury po raz pierwszy została przyznana w 2014 roku. W tym roku wpłynęło 5 wniosków. Komisja do oceny zgłoszonych kandydatur powołana zgodnie z Uchwałą nr 692/2018 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 17 kwietnia 2018 r., w składzie: Dariusz Gajo - Przewodniczący Komisji, Marek Peciak, Beata Janiszewska-Brudzisz, Barbara Dziuba, Magdalena Kędra oraz Izabela Mazurek pozytywnie zaopiniowała wszystkie wnioski, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody.

Wśród nagrodzonych znaleźli sie również laureaci z Gminy Niemce.

Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymali:

Julia Orzeł - tancerka Studia Tańca RYTHM-X działającego przy GOK w Niemcach. Tańcem interesuje się od 3. roku życia, do grupy tanecznej dołączyła w wieku 10 lat (w 2010 r.) Bardzo często brała udział w konkursach tanecznych zarówno na poziomie gminnym, wojewódzkim, jak i międzynarodowym. Ukoronowaniem jej ciężkiej pracy było zdobycie I miejsca na Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w kategorii Hip Hop solo powyżej 15 lat oraz III miejsca na Festiwalu International Polnish Cup Solo Zaawansowani w grupie wiekowej Juniorzy + Dorośli w kategorii Hip Hop.

Tomasz Krajewski - specjalizuje się w twórczości ludowej. Od 2014 roku należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wykonuje tradycyjne ozdoby ludowe – głównie z regionu lubelskiego – pająki, pisanki, ozdobne słomiane kapelusze. W swojej działalności wykorzystuje naturalne surowce, głównie słomę i papier oraz dawne techniki zdobienia pisanek. Jego twórczość znana jest w całym kraju. Stale współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Warszawie i Urzędem Miasta w Lublinie (dekoracja Bramy Krakowskiej na Jarmark Jagielloński), chętnie dzieli się swą bogatą wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą.

Nagroda za osiągnięte wyniki sportowe oraz wybitne osiągnięcia w działalności sportowej została przyznana po raz piąty. W tym roku wpłynęło łącznie 8 wniosków. Komisja do dokonania oceny zgłoszonych kandydatur powołana zgodnie z Uchwałą nr 691/2018 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 17 kwietnia 2018 r. w składzie Dariusz Gajo - Przewodniczący Komisji oraz członkowie Komisji Marek Peciak, Beata Janiszewska- Brudzisz, Barbara Dziuba, Justyna Suszek pozytywnie zaopiniowała wszystkie wnioski, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody wszystkim kandydatom.

Wśród wyróżnionych za osiągnięte wyniki sportowe nie mogło zabraknąć także przedstawicieli GULKS Niemce, nagrody otrzymali:

Patryk Dziuba - uczeń II kl. Technikum Agrobiznesu w ZSP Niemcach, zawodnik Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce, którego największym sukcesem sportowym w ubiegłym roku było zdobycie brązowego medalu w podnoszeniu ciężarów na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 17 w Siedlcach.

Patrycja Powroźnik - członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce, srebrna medalistka w podnoszeniu ciężarów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia ZLS do lat 17, które odbyły się 4 maja 2017 r. w Siedlcach.

Zbigniew Cękała - trener sekcji podnoszenia ciężarów w GULKS Niemce.

W 2017 r. jego podopieczni (Patryk Dziuba i Patrycja Powroźnik) zdobyli srebrne i brązowe medale na imprezach rangi Mistrzostw Polski.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90