Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI VIII Gminny Turniej Klas Szóstych o...

Aktualności

VIII Gminny Turniej Klas Szóstych o Puchar im. bł. bpa Władysława Gorala

VIII Gminny Turniej Klas Szóstych o Puchar im. bł. bpa Władysława Gorala

25.05.2018

18 maja 2018 r. już po raz ósmy w Szkole Podstawowej w Ciecierzynie odbył się turniej interdyscyplinarny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce – Krzysztofa Urbasia oraz Proboszcza Parafii w Dysie – Ks. Kan. Roberta Brzozowskiego.

Turniej odbywa się od roku 2009 i skierowany  jest do uczniów klas VI z Krasienina, Dysa, Jakubowic Konińskich, Rudki Kozłowieckiej, Nasutowa, Niemiec i Ciecierzyna.

W rywalizacji uczestniczyło 70 osób: pięcioosobowe drużyny uczniów i kibice.

Wyniki ósmej edycji Turnieju:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Niemcach

II miejsce-  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krasieninie

IV miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ciecierzynie

V miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nasutowie

VI miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej

VII miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dysie

Zmaganiom przyglądali się Wychowawcy oraz  Rodzice klas szóstych.

Wśród gości turniej zaszczycili między innymi proboszcz parafii Dys ks. kan. Robert Brzozowski, Wójt Gminy niemce Krzysztof Urbaś, dyrektorzy szkół oraz sponsorzy.

Głównym założeniem turnieju jest pokazanie młodym ludziom, jak aktywnie i twórczo można spędzać wolny czas, rywalizować w zdrowej i honorowej atmosferze oraz jak poprzez zabawę można rozwijać swoje zainteresowania czy wiedzę.

Ważnym punktem jest zapoznanie zebranych z sylwetką, życiem, ideałami i wyznawanymi wartościami patrona szkoły -  bł. bpa Władysława Gorala. organizatorzy wskazują autorytet, który można naśladować. Odbywa się to w formie zadań wykonywanych przez rywalizujące drużyny i kibiców.

Turniej składa się z 11 konkurencji, wśród których są zadania integracyjne, sportowe, konkurencje powiązane z wiedzą zdobytą w szkole oraz  zadania logiczne. W zabawie biorą udział również kibice, którzy mogą zdobywać dodatkowe punkty dla swoich drużyn za ciekawe dopingowanie swoich kolegów oraz za wykonanie plakatu związanego z patronem szkoły.

Podczas takich spotkań uczniowie, poprzez zabawę, uczą się współdziałania  w grupie, umiejętności podejmowania decyzji, kreatywności i odpowiedzialności. Poznają swoich rówieśników z innych szkół naszej gminy, co na pewno będzie procentować w przyszłości, gdy staną się dorosłymi członkami naszej gminy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie Turnieju oraz sponsorom, a w szczególności:

Księdzu Robertowi Brzozowskiemu,

Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi

Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracji Szkół Annie Studzińskiej

Podziękowania należą sie również Rodzicom klasy szóstej z Ciecierzyna za przygotowanie wspaniałych ciast, owoców i kanapek dla uczestników.

Zapraszamy za rok.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90