Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne zawody OSP w Krasieninie Kolonii

Aktualności

Gminne zawody OSP w Krasieninie Kolonii

Gminne zawody OSP w Krasieninie Kolonii

23.05.2018

20 maja 2018 r. na płycie boiska w Krasieninie Kolonii odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Niemcach. W zmaganiach wzięło udział 17 drużyn z gminy Niemce i Wólka. Naszą gminę reprezentowało osiem drużyn męskich, trzy żeńskie oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Rywalizację rozpoczęła sztafeta pożarnicza 7x50, w której najlepszy czas  w grupie A uzyskała  jednostka OSP Krasienin,  zaś w grupie C druhny z OSP Kawka. Jednak różnice punktowe między drużynami były niewielkie co gwarantowało emocje w kolejnej konkurencji.

Następnie strażacy ochotnicy przystąpili do  najtrudniejszej części zmagań - ćwiczenia bojowego,  podczas którego ośmioosobowe drużyny musiały zbudować jak najszybciej linię ssawną,  linię główną oraz dwie linie gaśnicze,  a następnie obrócić tarcze i przewrócić pachołki przy pomocy strumienia wody. W tej konkurencji  najlepszy wynik uzyskali druhowie z OSP Kawka oraz druhny z OSP Majdan Krasieniński.

Po bardzo emocjonującej i wyrównanej rywalizacji najlepszą jednostką w grupie A została Ochotnicza Straż Pożarna z Kawki, zaś w grupie C Ochotnicza Straż Pożarna z Majdanu Krasienińskiego. Uznanie należy się również dziewczęcej i chłopięcej MDP z Krasienina, za udział w zawodach. W gminie Wólka zwyciężyli druhowie ze Świdnika Dużego.  Nad poprawnością przeprowadzonych zawodów czuwała komisja sędziowska złożona ze strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie pod przewodnictwem mł. bryg. Dariusza Pietrasa.  Wręczenia nagród uczestnikom zawodów dokonał Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz Komendant Gminny Dariusz Paradziński. 

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy Wszystkim za udział oraz sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów.

Ostateczna klasyfikacja:

tabela wyników

 

Opracował Krzysztof Pluchrat
OSP Majdan Krasieniński

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90