Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI II Święto Kwitnących Sadów w...

Aktualności

II Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie już za nami

II Święto Kwitnących Sadów w Dziuchowie już za nami

16.05.2018

W niedzielę, 13 maja 2018 r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Dziuchowie już po raz drugi odbył się festyn rodzinny pt. "Święto Kwitnących Sadów”. W tym roku połączony był z inauguracją Gminnych Obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie o charakterze lokalnym cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich mieszkańców naszej gminy. W tym roku na wspólne piknikowanie przybyło blisko 500 osób.

Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś witając zaproszonych gości oraz licznie przybyłych mieszkańców oficjalnie otworzył festyn.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, po których laureaci konkursu plastycznego na kartkę okolicznościową "100-lecie Niepodległości Polski 2018”, odebrali z rąk Wójta wspaniałe nagrody. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Natalia Ćwikła - uczennica kl. 6 Szkoły Podstawowej w Nasutowie. Zdjęcie zwycięskiej pracy zostało umieszczone na pocztówce z harmonogramem gminnych Obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, którą wysłano do wszystkich mieszkańców gminy.

Aby uroczyście zainaugurować cykl imprez i wydarzeń, które planowane są na ten rok w hołdzie Niepodległej, punktualnie o godzinie 15.00 zostało wypuszczonych 100 białych i czerwonych balonów z helem przez 100 mieszkańców naszej gminy.

Każdy podczas festynu mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci mogły skorzystać z darmowych zjeżdżalni, malowania twarzy oraz profesjonalnych animatorów gier i zabaw. Na placu nie zabrakło stoisk z zabawkami, watą cukrową i popcornem, a całości dopełniały prezentacje taneczne i wokalne uczniów z ZPO w Ciecierzynie, ZPO w Dysie i SP w Niemcach.

Podczas trwania pikniku został przeprowadzony Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy na najlepsze ciasto. Wszyscy uczestnicy festynu mieli możliwość degustacji konkursowych wypieków. Po rozstrzygnięciu konkursu Wójt Gminy wręczył wszystkim Paniom pamiątkowe dyplomy.

Sporą dawkę humoru dostarczył widowni występ kabaretu Szara Eminencja. Artyści zaprezentowali się w kilku skeczach rozbawiając widownię do łez. Na scenie wystąpiły również lokalne zespoły ludowe ,,Ciecierzyn” i ,,Dysowiacy” oraz zaproszony na tę okazję zespół ,,Lubelskie Babie Lato” z Lublina, który swoim talentem i humorem wprowadził wszystkich uczestników festynu we wspaniały nastrój.

Już teraz zapraszamy naszych mieszkańców na kolejne święto do Dziuchowa za rok, gdzie na przybyłych oprócz sceny i miasteczka festynowego będzie czekała również nowa świetlica.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90