Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Zabieg agrolotniczy na chrabąszcza...

Aktualności

Zabieg agrolotniczy na chrabąszcza majowego i kasztanowca

Zabieg agrolotniczy na chrabąszcza majowego i kasztanowca

07.05.2018


Nadleśnictwo Lubartów informuje o planowanym zabiegu agrolotniczym ograniczenia populacji chrabąszcza majowego i kasztanowca na części terenu obrębu leśnego Kozłówka oraz części lasów nie stanowiącej własności Skarbu Państwa w obrębie ewidencyjnym Rudka Kozłowiecka oraz Wola Niemiecka, przylegającym do kompleksu lasów państwowych zgodnie z załączoną mapą.

Podjęcie zabiegów agrolotniczych związane jest ze szkodami w uprawach i młodnikach leśnych w lasach Skarbu Państwa oraz lasach prywatnych właścicieli. Należy zwrócić uwagę na tendencję zagęszczania sezonów rójkowych - występowania intensywnych lotów szczepów pobocznych. Oprysk ma na celu ograniczenie populacji i rozprzestrzeniania chrabąszcza na nowe tereny. Zabieg związany jest z zachowaniem trwałości lasów.

Zabieg dotyczy zwalczania postaci dorosłej chrabąszcza majowego i kasztanowca oprysk zostanie wykonany preparatem Mospilan 20 SP przy użyciu substancji pomocniczej adiuwantu Ikar 95 EC metodą agrolotniczą. Termin przeprowadzenia zabiegu przewidziany jest w pierwszej połowie miesiąca maja, jednak konkretnie ustalony zostanie na podstawie prowadzonych badań nasilania rójki oraz dojrzałości jaj chrabąszczy.

 

Więcej informacji (mapa)

Mapa Nadleśnicwo, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [1.23 MB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90