Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI VI Gminny Turniej Rycerski "O Miecz...

Aktualności

VI Gminny Turniej Rycerski "O Miecz Grunwaldzki"

VI Gminny Turniej Rycerski "O Miecz Grunwaldzki"

30.04.2018

25 kwietnia 2018 roku już po raz szósty odbył się Gminny Turniej Rycerski klas V w Szkole Podstawowej w Niemcach. Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Niemce - Krzysztofa Urbasia.

Do zmagań przystąpiło 7 Drużyn Rycerskich reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe Gminy Niemce. Młodzi miłośnicy średniowiecza rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i zadaniach naukowych. W przerwach zaś mogli posilić się do syta owocami, napojami i słodyczami ufundowanymi przez Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka – Partnera tegorocznej imprezy.

Turniej rozpoczął się w obecności Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, który skierował miłe słowa pod adresem uczestników i organizatorów. W podobnym tonie wypowiadał się także gospodarz imprezy, dyrektor Szkoly Podstawowej w Niemcach Jerzy Wójcik. Obecni byli również nauczyciele i dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz przedstawiciele lokalnej prasy i mediów.

Jak zwykle, Turniejowi towarzyszyła żywa lekcja historii, czyli warsztaty historyczne przygotowane przez Bractwo Rycerskie Ziemi Lubelskiej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem tak gości, jak i uczniów szkoły.

W holu zapoznać się można było z listą sponsorów, którzy w tym roku wyjątkowo hojnie wsparli Turniej. Wśród nich prym wiedli: Wójt Gminy Niemce, wspomniany już Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka, Lubelska Agencja Reklamowa „Maik” p. Janusza Babicza oraz Firma Chemiczna „Stanchem” z Niemiec.

Nad przebiegiem zawodów czuwało jury, w którego składzie znalazły się panie: Renata Antoszek – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach, Irena Aftyka – instruktorka GOK-u w Niemcach i Izabela Korzeniowska ze Stowarzyszenia Chorągiew Rycerska Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego herbu Suchekomnaty. Jurorki po obejrzeniu prezentacji, scenek pantomimicznych przygotowanych przez Drużyny szkół oraz wysłuchaniu odpowiedzi i ocenieniu konkurencji sportowych, przyznały sprawiedliwie punkty wszystkim występującym. Okazało się, ku wielkiej radości gospodarzy Turnieju, że zwycięzcą tegorocznej edycji została Dryżyna Rycerska ze Szkoły Podstawowej w Niemcach przed rycerzami z Jakubowic Konińskich i Ciecierzyna.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody w postaci elektronicznych gadżetów do urządzeń mobilnych i akcesoriów komputerowych oraz materiałów biurowych i słodyczy. Pierwsze trzy miejsca premiowane były ponadto pucharami dla Drużyn, a nagrodę główną stanowiła grawerowana wierna replika miecza grunwaldzkiego z ozdobnym tablo.

Gratulujemy młodym rycerzom z Niemiec i ich opiekunowi Jerzemu Czubackiemu, i bardzo cieszymy się, że Turniej Rycerski z roku na rok gromadzi coraz więcej młodzieży z naszych szkół i stale podnosi swój poziom.

Informujemy, że Miecz Grunwaldzki przez następny rok pozostanie w posiadaniu Szkoły Podstawowej w Niemcach, a za rok zapraszamy wszystkich śmiałków z klas V do zdobycia go w kolejnym Turnieju.

A oto pełna lista sponsorów, którzy już od kilku lat hojnie wspierają Turniej Rycerski Klas V:

 • Wójt Gminy Niemce w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Niemce”
 • Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka – Partner imprezy
 • Pan Janusz Babicz, MAIK Agencja Reklamowa
 • Pan Zdzisław Siwek, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Niemcach
 • Skład Opału „CARBO”, Spółka Jawna w Niemcach
 • Panie Anna Słupińska i Małgorzata Kupisz, „Kama”, S.C. w Niemcach
 • Pan Mariusz Matysiak, Firma Handlowo – Usługowa, Wola Niemiecka
 • Państwo Pełkowscy, firma „Vis Bud” S. J. w Niemcach
 • Pani Wiesława Szkutnik, Prezes Zarządu SPÓŁDZIELNI ROLNICZO HANDLOWEJ SAMOPOMOC CHŁOPSKA W NIEMCACH
 • Państwo Danuta Krawczyk i Zygmunt Mączka, STANCHEM PRZEDSIĘBIORSTWO CHEMICZNE w Niemcach
 • Pan Konrad Strukowski, Auto-Niemce PHU
 • Pan Jerzy Taczalski, IFTER Wola Niemiecka
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90