Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Stypendium sportowe Marszałka...

Aktualności

Stypendium sportowe Marszałka Województwa dla naszego zawodnika

Stypendium sportowe Marszałka Województwa dla naszego zawodnika

27.04.2018

W dniu 25 kwietnia w sali Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, zostały wręczone stypendia sportowe ufundowane przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Wręczenia nagród dokonali Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski i Wicemarszałek Województwa Pan Krzysztof Grabczuk.

Głównym kryterium warunkującym przyznanie stypendium jest osiągnięty wynik sportowy, tj. zdobyte miejsca medalowe w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski, a także uprawianie sportu olimpijskiego lub paraolimpijskiego.
 
Wśród 327 zawodników reprezentujących różne dyscypliny sportowe województwa lubelskiego, którzy otrzymali nagrody, znalazł się również Patryk Dziuba uczeń II klasy Technikum Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Niemcach, zawodnik GULKS Niemce. Patryk na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 17 w Siedlcach 12.06.2017 r. zdobył brązowy medal w podnoszeniu ciężarów, uzyskując wynik w dwuboju 256 kg.
 
Ryszar Sosnowski
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90