Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Rozpoczął się najważniejszy tydzień w...

Aktualności

Rozpoczął się najważniejszy tydzień w roku dla chrześcijan

Rozpoczął się najważniejszy tydzień w roku dla chrześcijan

28.03.2018

W kościele katolickim szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Tego dnia wierni przynoszą kolorowe palmy do kościołów na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy na Święto Paschy, które podczas uroczystej procesji są święcone.

W tą niedzielę, czyli 25 marca, również w naszej gminie wierni odwiedzili swoje świątynie z pięknymi, kolorowymi palmami, nierzadko wykonanymi własnoręcznie. Na szczególną uwagę zasługują uroczystości Niedzieli Palmowej w dwóch naszych parafiach: w Dysie i w Krasieninie. Dzięki zaangażowaniu parafian ze Stowarzyszenia Społeczna Inicjatywa Mieszkańców Krasienina i Okolic im. Ireny Kosmowskiej, członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Dysa, zespołu ludowego „Dysowiacy”, a także druhów z OSP Dys, procesje Niedzieli Palmowej zachwycały olbrzymimi palmami, kolorowymi, ludowymi strojami, jak i galowymi mundurami strażaków.

Nawiązując do trwającego obecnie Wielkiego Tygodnia należy także wspomnieć o Misterium Męki Pańskiej, zainscenizowanym przez Zespół Wokalno-Instrumentalny z Krasienina, w piątek 23 marca 2018 r. w tutejszym kościele. Dzieci i młodzież pod przewodnictwem Państwa Agaty i Piotra Jońskich zaprezentowali przejmujący spektakl, wprowadzający wszystkich obecnych w nastrój Wielkiego Tygodnia, który poprzez liturgie, znaki, symbole oraz tradycje, chce przekazywać ludziom na całym świecie pokój i nadzieję wypływającą z istoty chrześcijaństwa: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90