Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI IV Gminne Prezentacje Teatralne...

Aktualności

IV Gminne Prezentacje Teatralne Niemce 2018

IV Gminne Prezentacje Teatralne Niemce 2018

26.03.2018

23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Niemcach odbyły się IV Gminne Prezentacje Teatralne pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia.

Miały one na celu umożliwienie uczniom podejmowanie aktywnych działań twórczych, promocję talentów  dzieci i młodzieży Gminy Niemce oraz prezentację dorobku artystycznego szkolnych zespołów teatralnych ze szkół w naszej gminie. W tym roku wzięło w nich  udział 6 przedstawień ze szkół Gminy Niemce.

Niezależne jury, w składzie:

  1. Henryk Kowalczyk – instruktor WOK w Lublinie,
  2. Katarzyna Szczygieł – pracownik Biblioteki Gminnej w Niemcach,
  3. Irena Aftyka – instruktor GOK w Niemcach,

przyznało następujące nagrody:

I miejsce:

Koło Recytatorsko – Teatralne ze Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej za przedstawienie pt. „Bez maski” wyreżyserowane przez p. Jolantę Janicką ;

II miejsce:

Grupa „Trzecioklasiści” ze Szkoły Podstawowej w Niemcach za przedstawienie pt. „Muzeum baśni” wyreżyserowane przez p. Małgorzatę Dynerowicz i Barbarę  Roziewicz;

III miejsce:

Koło Teatralne „Nasz Teatr”ze Szkoły Podstawowej w Nasutowie za przedstawienie pt. „Smerfy na wesoło” wyreżyserowane przez p. Lidię Szuberską.

Przedstawienie „Bez maski” ze Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej zostało nominowane do Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Bełżycach.

Grupy nagrodzone otrzymały pamiątkowe statuetki, a wszyscy artyści podziękowania i nagrody, które wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemcach – Jerzy Wójcik.

IV Gminne Prezentacje Teatralne odbyły się dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Wójta Gminy Niemce – Krzysztofa Urbasia oraz hojności sponsorów: Zarządu Banku Spółdzielczego w Niemcach, Właścicielek Sklepu Chemicznego „Kama” w Niemcach, Państwa Emilii i Marka Gryglów oraz Państwa Marty i Tomasza Pełkowskich. Słodki poczęstunek ufundowali: Zarząd Wytwórni Makaronu „AS- BABUNI”, oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Niemcach. Dyrekcja naszej szkoły, jak co roku, udostępniła sale i oddała do dyspozycji sprzęt, który jest w szkole.

Wszystkim laureatom -  gratulujemy, sponsorom – serdecznie dziękujemy.

Organizatorki: Mariola Sidor, Barbara Roziewicz

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90