Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI X Gminny Konkurs Mitologiczny...

Aktualności

X  Gminny Konkurs Mitologiczny „Skrzydła są tylko przenośnią”

X Gminny Konkurs Mitologiczny „Skrzydła są tylko przenośnią”

26.03.2018

22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. J. Lelewela w Jakubowicach Konińskich odbył się jubileuszowy, bo już X Gminny Konkurs Mitologiczny „Skrzydła są tylko przenośnią” ,pod patronatem Wójta Gminy Niemce. W tym roku goście zostali przyjęci w jednej z sal w oddanej niedawno nowej części budynku szkoły.

Uczestników konkursu powitała pani wicedyrektor Jolanta Zabielska. W swoim wystąpieniu podkreśliła niezwykłą moc mitologicznych opowieści, które wciąż inspirują twórców na całym świecie i pogratulowała uczniom nieczęstych dziś wśród młodzieży zainteresowań, a także pierwszego zwycięstwa, jakie już odnieśli w swoich szkołach. Następnie głos zabrał przybyły na uroczystość Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, który życzył wszystkim uczestnikom powodzenia i nawiązując do słów pani wicedyrektor, podzielił się refleksją na temat cennego procesu, kiedy to myśli, wizje i idee przeradzają się w konkretne czyny i działania.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach – indywidualnej i drużynowej. Interesującą, kreatywną koncepcję konkursu wymyśliła p. Marta Widomska. Ona również czuwała nad prawidłowym przebiegiem mitologicznych zmagań. W pierwszej części uczniowie zmierzyli  się z pytaniami testowymi, w drugiej zaś wcielili się rolę ekip dochodzeniowych, które musiały rozwiązać mitologiczne zagadki kryminalne. Te zadania wymagały nie tylko znajomości mitologii, ale również twórczego myślenia, umiejętności  analitycznych oraz współdziałania w zespole. Nieocenioną rolę w przeprowadzeniu całego konkursu odegrały jakubowickie nimfy – szkoleady, które opiekowały się uczestnikami konkursu, wspomagały organizatorkę, a swoimi pięknymi strojami przybliżały klimat greckiej kultury.

Czas oczekiwania na wyniki prac jury wypełnił uczestnikom minirecital pięknie śpiewającej uczennicy klasy VI b, Mai Krokowskiej.

Oto wyniki jubileuszowego konkursu.                                    

Kategoria indywidualna:

I miejsce – Julia Janiuk – Szkoła Podstawowa w Jakubowicach

II miejsce – Julia Gajek – Szkoła Podstawowa w Jakubowicach

III miejsce – Natalia Piątek – Szkoła Podstawowa w Jakubowicach

Kategoria drużynowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Jakubowicach

opiekun – p. Jolanta Zabielska

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Niemcach

opiekun – p. Magdalena Lewandowska

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krasieninie

opiekun – p. Dariusz Starek

Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów oraz opiekunów.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90