Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wspaniałe wejście w Nowy Rok...

Aktualności

Wspaniałe wejście w Nowy Rok sztangistów GULKS Niemce

20.03.2018

W dniach 24-25 lutego 2018, na hali sportowej OSIR w Biłgoraju, rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 17 i 20 oraz I turniej wojewódzkiej ligi juniorów LOZPC.

Sztangiści GULKS Niemce pod opieką Pani Marleny Polakowskiej, trenerki Klubu, odnieśli wspaniały sukces. W kategorii wiekowej do lat 17 Patrycja Powroźnik do 58 kg zdobyła medal złoty i uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju do lat 17. W kat. wagowej do 63 kg debiutująca na zawodach Karolina Targońska również wywalczyła medal złoty. W kategorii junior młodszy Adam Urban startując do 94 kg wywalczył medal brązowy. Srebrny medal do lat 20 zdobyła Lidia Różyk startując w kategorii wagowej 69 kg.

Dwa tygodnie później w dn. 10-11.03. w hali sportowej ZSTR w Piotrowicach odbył się Wojewódzki Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego oraz II turniej wojewódzkiej ligi juniorów LOZPC. Pośród zawodników reprezentujących 12 klubów sportowych Lubelszczyzny, zawodnicy naszego Klubu odnotowali kolejny  sukces, zdobywając medale i pobijając swoje rekordy życiowe. W kategorii wagowej do 58 kg Karolina Targońska zdobyła medal srebrny, a jej koleżanka klubowa Natalia Wypart medal brązowy. Lidia Różyk w kategorii do 63 kg wywalczyła medal srebrny. Ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Patryk Dziuba w kategorii do 105 kg uzyskał wynik w dwuboju 254 kg co pozwoliło mu wywalczyć Puchar Starosty Lubelskiego na rok 2018.

Mimo krótkiej działalności sportowej Klub może pochwalić się wieloma medalami rangi Mistrzostw Województwa oraz Polski. Warto przypomnieć, że Sportowcem Roku 2016 Powiatu Lubelskiego została Patrycja Powroźnik a rok później ten sam tytuł przypadł Patrykowi Dziubie - medaliście Mistrzostw Polski, którzy odebrali nagrody z rąk Pana Pawła Pikuli Starosty Powiatu Lubelskiego.