Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Ferie z ekonomią w Gminie Niemce

Aktualności

Ferie z ekonomią w Gminie Niemce

Ferie z ekonomią w Gminie Niemce

05.02.2018

W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2018 roku w szkole w Ciecierzynie odbywały się zajęcia w ramach projektu "Ferie z ekonomią"

EKONOMICZNE FERIE
 
W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2018 roku w szkole w Ciecierzynie odbywały się zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu "Ferie z ekonomią" finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie, w którym udział bierze 65 szkół z całej Polski.
Projekt składa się z 2 etapów:                                                                                 
I etap - zajęcia dydaktyczne w szkole                                                                     
II etap - konkurs projektowy na opracowanie modelu biznesowego firmy, która może funkcjonować w lokalnej społeczności                                                            
Zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości  adresowane były do uczniów klas II i III gimnazjum. W Gminie Niemce w projekcie uczestniczyło 18 uczniów ze szkół w Ciecierzynie, Krasieninie i Niemcach. Podczas zajęć projektowych młodzież pogłębiła wiedzę ekonomiczną, kształtowała postawy w zakresie przedsiębiorczości, rozwijała umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi.  Wyjazd edukacyjny w dniu 30 stycznia 2018r do Banku Spółdzielczego w Niemcach przybliżył uczniom rolę banku, zakres obowiązków pracowników banku oraz funkcje pieniądza. Atrakcją realizowanego projektu było zwiedzanie piekarni Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Niemcach, gdzie uczniowie poznawali trudną pracę piekarza.                      
Wierzę, że pozyskana wiedza, umiejętności ekonomiczne i poczynione obserwacje podczas wycieczek podczas I etapu projektu przyczynią się do podejmowania przez uczestników  odważnych wyborów dotyczących dalszej drogi edukacyjnej.
 
                                       M. Wójtowicz
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90