Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Płać podatki tu gdzie mieszkasz i...

Aktualności

Płać podatki tu gdzie mieszkasz i wspieraj rozwój swojej gminy.

Płać podatki tu gdzie mieszkasz i wspieraj rozwój swojej gminy.

04.01.2018

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Niemce, z początkiem tego tygodnia rozpoczął się nowy, 2018 rok. Pierwszy kwartał każdego roku to okres składania w urzędach skarbowych rocznego zeznania podatkowego PIT. Przy tej okazji Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś zwraca się z prośbą do nowych mieszkańców naszej gminy, aby swoje zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie, a jako miejsce zamieszkania wskazali Gminę Niemce.

Gmina Niemce jest jedną z najszybciej rozwijających się gmin w Powiecie Lubelskim. W 2013 roku liczba mieszkańców przekroczyła 18 tys., a obecnie zameldowanych jest ok. 19 tys. Zdajemy sobie sprawę, że mieszka tu znacznie więcej osób, które korzystają z infrastruktury i mają oczekiwania co do jej rozbudowy. Każdy z nas chce by okolica, w której mieszka, miała nowe drogi wraz z wygodnymi chodnikami i oświetleniem, marzy o nowoczesnych szkołach i obiektach sportowych, o kolorowych placach zabaw dla dzieci, czy nowych świetlicach. Wszystkim Nam zależy na bezpieczeństwie, pięknym otoczeniu i rozwoju naszej gminy, ale aby spełnić te oczekiwania potrzebne są fundusze, które w prawie 50% nasza gmina pozyskuje z podatku dochodowego od osób fizycznych – PIT.

Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś zwraca się zatem z prośbą do mieszkańców, którzy nie są zameldowani w naszej gminie, aby swoje zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie, a za miejsce zamieszkania wskazywali Gminę Niemce. Nie wiąże się to z obowiązkiem zmiany meldunku, a co za tym idzie wymianą dokumentów czy ponoszeniem dodatkowych kosztów, ale dzięki temu ok. 37% odprowadzonego podatku wróci do nas w postaci nowej drogi czy chodnika.

Aby zachęcić Państwa do rozliczania podatku w naszej gminie, jak również docenić tych mieszkańców, których podatek już zasila budżet gminy, planujemy z dniem 15 marca wystartować z drugą edycją Loterii Promocyjnej p.n. „Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki”.

Loteria skierowana będzie do wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy rozliczą się z podatku dochodowego za rok 2017 w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie, wskazując Gminę Niemce, jako miejsce zamieszkania. Wśród osób, które w okresie od 15 marca do 4 maja b.r. zgłoszą się do udziału w loterii, zostaną rozlosowane cenne nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł!
 
grafika
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90