Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wizyta naszych przedstawicieli w...

Aktualności

Wizyta naszych przedstawicieli w Gminie Pruszcz Gdański

Wizyta naszych przedstawicieli w Gminie Pruszcz Gdański

12.12.2017

W dniach 1 – 3 grudnia 2017 r. przedstawiciele naszej gminy z Wójtem Krzysztofem Urbasiem na czele gościli w Gminie Pruszcz Gdański. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie prężnie działających, tamtejszych samorządowców, a w szczególności pana Wiesława Zbroińskiego – sołtysa miejscowości Mokry Dwór, a zarazem prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański.

W skład delegacji z Gminy Niemce oprócz gospodarza naszej gminy, weszli między innymi Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek, Radni, Kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, Dyrektorzy placówek oświatowych, Sołtysi oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Oprócz zwiedzania najciekawszych miejsc i obiektów tej żuławskiej gminy był również czas na dyskusję i wymianę doświadczeń z samorządowcami z Pomorza. Szczególne wrażenie na naszej delegacji zrobił Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna, który w swojej ofercie ma kino, teatr i wiele innych propozycji kulturalnych i sportowych. Pani Wójt Magdalena Kołodziejczak i pan Sołtys Wiesław Zbroiński chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na gminne projekty.

Oczywiście będąc w gminie graniczącej z miastem Gdańsk, przedstawiciele naszej gminy nie omieszkali również zwiedzić tego wspaniałego, pełnego zabytków miasta.

Na spotkanie samorządowców obu gmin, tym razem u nas, czekamy z niecierpliwością.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90