Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Forum Przedsiębiorców na Ukrainie

Aktualności

Forum Przedsiębiorców na Ukrainie

Forum Przedsiębiorców na Ukrainie

30.11.2017

W dniach 24 -25 listopada 2017 r. delegacja pod przewodnictwem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, w której skład weszli głównie przedsiębiorcy z naszej terenu, przebywała z oficjalną wizytą na Ukrainie na zaproszenie władz zaprzyjaźnionej Gminy Sokolniki.

Listopadowy wyjazd do naszego wschodniego sąsiada był owocem Forum Przedsiębiorców Polska – Ukraina, które odbyło się 20 października br. w Dworze Anna w ramach rozpoczętej współpracy pomiędzy gminami Niemce i Sokolniki. Po udanym spotkaniu w październiku, przyszedł czas na konferencję u partnerów z Ukrainy.

Pobyt naszej delegacji rozpoczął się od wizyty w siedzibie Lwowskiej Rady Miejskiej i spotkania z pracownikami referatu zajmującego się kontaktami z inwestorami. Osoby zainteresowane inwestowaniem we Lwowie lub okolicach zapraszamy na stronę:

www.investinlviv.com

Właściwe Forum odbyło się w kompleksie hotelowym Pańska Góra w Sokolnikach o godzinie 17.00. W spotkaniu oprócz gospodarzy obu gmin udział wzięło w sumie ok. 40 przedsiębiorców oraz zaproszeni goście, między innymi Galina Giczka Przewodnicząca Rady Rejonu Pustomyty i Henryk Smolarz Dyrektor Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

W pierwszej części przeznaczonej na powitania i oficjalne wystąpienia, wójtowie: Krzysztof Urbaś i Taras Sulimko podpisali ponownie list intencyjny dotyczący zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi gminami, tym razem w języku ukraińskim. Po tej symbolicznej ceremonii przyszedł czas na merytoryczną część spotkania, czyli prezentacje przedsiębiorstw z Polski i Ukrainy. Piątkową konferencję zakończył wspaniały koncert Narodowego Zespołu Bandurzystek „Dywostruny”.

Drugi dzień pobytu na Ukrainie delegacji z Gminy Niemce przeznaczony był na studyjne wizyty w kilku zakładach produkcyjnych, działających na terenie Gminy Sokolniki.

Wierzymy, że oba spotkania przyniosą wymierne efekty w budowaniu rozwoju gospodarczego naszych gmin.

Podczas wizyty na Ukrainie pojawiły się także chwile wzruszenia. W sobotnie przedpołudnie, w kaplicy niedawno powstałej parafii rzymsko-katolickiej pw. Św. Jana Pawła II w Sokolnikach, delegacja została powitana polskimi wierszykami i chlebem przez dwie dziewczynki w tradycyjnych strojach. Parafia jest najmłodszą i najmniejszą rzymsko-katolicką wspólnotą Lwowa. Posługują w niej księża lubelskiej archidiecezji – ks. Grzegorz Draus i ks. Tomasz Milo. Pomimo wielu przeciwności, księżom z pomocą wiernych udało się wybudować własną kaplicę, którą poświęcił arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. W przyszłości, na działce obok kaplicy wspólnota planuje wybudować kościół. Osoby zainteresowane działalnością tej malutkiej parafii pod Lwowem zapraszamy na:

http://welwowie.com/

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90